Kamil Babiak i Łukasz Buczyński finalistami Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Geologicznej OKAWANGO

Opublikowane 06.04.2022
Autor Elżbieta Mizio
Kategorie:
Galeria:
  • Rok szkolny 2023-2024

  •  

  •  

  • Kronika szkoły

  • Kamil Babiak i Łukasz Buczyński, uczniowie klasy 2TEk zostali finalistami IV Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Geologicznej OKAWANGO. Kamil Babiak został finalistą I stopnia zajmując trzecie miejsce, a Łukasz Buczyński został finalistą III stopnia zajmując miejsce siedemnaste.
    Konkurs ma na celu poszerzanie wśród młodzieży wiedzy z zakresu geologii, budowy Ziemi, historii geologicznej naszej planety oraz twórczego i praktycznego zastosowania wiedzy geologicznej w otaczającym świecie. Organizatorem jest Wydział Geologii Uniwersytetu Warszawskiego wraz z wydawnictwem Nowa Era.
    Drugi etap odbył się w dniach 03 – 06 marca 2022r. w Europejskim Centrum Edukacji Geologii w Chęcinach pod Kielcami. Etap ten składał się z dwóch części. W pierwszej - pisemnej, uczniowie musieli wykazać się aktualną wiedzą m.in. z zagadnień geologii ogólnej na poziomie rozszerzonym szkoły średniej oraz wiedzą poszerzoną o znajomość historii Ziemi, procesów geologicznych, oraz drugiej części pisemnej gdzie wykazywali się umiejętnością pracy z mapą geologiczną i przekrojami.
    Kamil po dwóch pisemnych turach znalazł się w śród sześciu najlepszych uczestników i zawalczył o tytuł finalisty I stopnia. Przedstawił prezentację „Cudze chwalicie swego nie znacie”, czyli o urokach wiejskich miejscowości Dębica. Nasz uczeń oczarował komisję i widownię co pozwoliło mu na zdobycie tytułu finalisty I stopnia konkursu OKAWANGO i trzecie miejsce. Kamil i Łukasz otrzymali liczne nagrody rzeczowe, a najważniejsze obaj mają indeksy na kierunkach geologia poszukiwawcza lub geologia stosowana na Uniwersytecie Warszawskim. Kamil otrzymał ponadto zaproszenie na ekspedycję geologiczną wraz ze studentami geologii UW, która odbędzie się na terenie Słowińskiego Parku Narodowego. Uczeń będzie mógł razem z innymi geologami poznawać tajniki ich pracy w praktyce oraz poszerzyć swoją wiedzę i zainteresowania w terenie.
    Po zmaganiach i rozwiązywaniu zadań uczniowie mogli odpocząć i relaksować się podczas wycieczki krajoznawczo-geologiczna na trasie Góra Zamkowa – Góra Zelejowa, czy podczas geologicznej gry terenowej. Uczniowie poszerzyli swoją wiedzę w praktyce podczas warsztatów laboratoryjnych i teoretyczną wykładem o „Najdłuższa zima w historii Ziemi” dr. hab. Wojciecha Kozłowskiego. Wieczorem mogli zintegrować się z innymi uczestnikami przy wspólnym ognisku.

    Gratulujemy Kamilowi i Łukaszowi sukcesu.

    opiekun: Katarzyna Malczewska



    linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram