Galeria malarstwa w bibliotece szkolnej

Opublikowane 12.10.2020
Autor Ilona Puła
Galeria:
 • Rok szkolny 2023-2024

 •  

 •  

 • Kronika szkoły

 • Dnia 9 października w Bibliotece Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Lubartowie odbył się wernisaż wystawy malarstwa i rysunku. Prace zostały wykonane przez uczennice naszej szkoły:  Klaudię Kęskę z klasy 1TEk, Weronikę Małyskę z klasy 1TB i Agaty Żurawskiej z klasy 2THEkb. Uroczystość uświetniła swoją obecnością Pani Dyrektor Szkoły Dorota Bułgajewska - Muzyka, nauczyciel bibliotekarz pani Wanda Michalak, nauczyciel języka polskiego pani Edyta Konior, a także uczniowie klasy pierwszej Technikum Zawodowego kształcącego w zawodzie technik ekonomista. Organizatorem wystawy była pani Beata Józefaciuk, nauczyciel plastyki w RCEZ Lubartów.

  Klaudia Kęska jest uczennicą klasy pierwszej Technikum Zawodowego kształcącego w zawodzie technik ekonomista. Jej pasją jest rysunek odręczny, a szkicownik stał się niezastąpionym towarzyszem już od najmłodszych lat. Ulubionymi technikami wykonywania prac Klaudii są akwarela i ołówek. Tematy prac związane są z postacią ludzką, gdzie najczęstszą formą wypowiedzi jest portret. Obok człowieka pojawia się nieodzowny towarzysz – zwierzę, stąd niektóre prace przedstawiają zwierzęta w zabawnych i  zaskakujących pozach. Klaudia przeniosła  swoje umiejętności  również do komercyjnej rzeczywistości. Maluje kurtki dżinsowe, co jest ciekawą alternatywą dla sztuki we współczesnym świecie. Nasza uczennica jest laureatką wielu konkursów plastycznych na szczeblu wojewódzkim i ogólnopolskim, co dowodzi uznania dla talentu Klaudii i jej obecności w artystycznym świecie.

  Weronika Małyska jest uczennicą klasy pierwszej Technikum Zawodowego kształcącego w zawodzie technik budownictwa. Jej prace, wykonane głównie akwarelą, przedstawiają krajobrazy, martwą naturę i zwierzęta.

  Agata Żurawska to uczennica klasy drugiej Technikum Zawodowego kształcącego w zawodzie technik ekonomista, która w swoich pracach prezentuje fantastyczną stronę natury.

  Cieszymy się z możliwości korzystania z dorobku twórczego naszych uczennic, który umożliwia nam kontakt ze sztuką w warunkach szkolnych, sprawia, że stajemy się wrażliwi, kształtuje w nas poczucie estetyki i daje możliwość obcowania z pięknem każdego dnia.

  Dziękujemy Klaudii, Weronice i Agacie za podzielenie się swoją twórczością i dostarczenie nam wszystkim wielu wrażeń i wzruszeń.

  Zachęcamy wszystkich do odwiedzenia wystawy i biblioteki z okazji trwającego właśnie Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych.

  Beata Józefaciuk

  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram