X Edycja Konkursu Wiedzy o Szkole i Regionie

Opublikowane 17.10.2019
Autor Ilona Puła
 • Rok szkolny 2023-2024

 •  

 • Galerie

 •  

 • Kronika szkoły

 • W dniu 09 października 2019r. odbyła się w naszej Szkole jubileuszowa X Edycja Konkursu Wiedzy o Szkole i Regionie. Konkurs , jak w każdym poprzednim roku, cieszył się dużym zainteresowaniem. Wzięło w nim udział 28 uczniów z pierwszych klas Technikum Zawodowego oraz Branżowej Szkoły I Stopnia.

  Na początku zebranych uczniów powitał Wicedyrektor Szkoły Pan Zbigniew Zarzycki  przedstawiając cele Konkursu oraz życząc wszystkim jak najlepszych wyników. Następnie zebrani przystąpili do rozwiązywania testów składających się z 25 pytań. Uczniowie mogli zaprezentować swoją wiedzę na temat historii naszej szkoły, jak również dziejów Lubartowa i okolic oraz czasów współczesnych, znanych postaciach z historii i literatury w różny sposób związanych z naszym regionem. Mogli też wykazać się znajomością zabytkowych budowli Lubartowa i Ziemi Lubartowskiej, a także godnych zobaczenia obiektów przyrodniczych.

  Poznawanie historii, kultury naszego regionu oraz kształtowanie więzi ze swoją „Małą Ojczyzną” to wartości, które Szkoła stara się przekazywać swoim wychowankom. Obecnie, kiedy tak wiele osób wyjeżdża  daleko, aby się kształcić, czy pracować, kształtowanie tych więzi nabiera szczególnego znaczenia. Bogata jest również prawie stuletnia historia naszej Szkoły, która przez lata działalności wykształciła całe pokolenia fachowców w różnych zawodach na potrzeby gospodarki. Dlatego cieszy również to, że i nasi uczniowie interesują się tą tematyką.

  W tym roku najlepszymi  z nich okazali się:

  uczniowie ze Szkoły Branżowej I Stopnia:

  1. Szczygieł Joanna  1 z
  2. Błaszczak Maciej  1 m
  3. Wójtowicz Kacper  1 t
  4. Baruch Iwona  1 b

  oraz uczniowie z Technikum Zawodowego:

  1. Tołubińska Monika   1THEk(Ek)b
  2. Kołodziej Kacper 1TB a
  3. Urban Marcel  1TB a
  4. Guz Izabella   1THEk(Ek)a
  5. Kuśmirek Wiktoria   1THEk(H)a
  6. Bartnik Kinga  1THEk(Ek)a
  7. Jach Weronika  1THEk(H)a
  8. Łysko Klaudia  1THEk(H)a
  9. Miazga Martyna  1THEk(H)a
  10. Zieleńczuk Rozalia  1THEk(H)a,

  którzy zakwalifikowali się do II Etapu Konkursu.

  Wszystkim uczestnikom Konkursu bardzo dziękujemy, a zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w II Etapie Konkursu.

  Anna Krzych

  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram