Wycieczka klasy 3 TM do Lublina

Opublikowane 12.12.2019
Autor Ilona Puła
Galeria:
 • Rok szkolny 2023-2024

 •  

 •  

 • Kronika szkoły

 • 10.12.2019 r. uczniowie klasy 3 TM uczestniczyli w wycieczce do Lublina, podczas której odwiedzili Muzeum Martyrologii ”Pod Zegarem” oraz wyciskali siódme poty na niecodziennej lekcji wychowania fizycznego w Strefie Wysokich Lotów.

  Oddział Martyrologii "Pod Zegarem" mieści się w celach byłego aresztu gestapo. Lekcja muzealna, przeprowadzona przez Panią dyrektor oddziału- Barbarę Oratowską- ukazywała obraz terroru stosowanego przez Niemców na Lubelszczyźnie. Nasi uczniowie zobaczyli ekspozycję dotyczącą martyrologii młodzieży, kolekcję korespondencji więźniów politycznych Zamku (listy, grypsy, karty pocztowe) z więzienia jak i obozów koncentracyjnych, do których trafiali (Auschwitz, Ravensbruck, Dachau, Sachsenhausen, Lublin, Flossenburg), w tym najcenniejszą grupę dokumentów, jaką stanowią tajne listy pisane sympatycznym atramentem (moczem), opisujące warunki w jakich znalazły sie więźniarki i ich codzienną walkę o przeżycie w obozie. Ta wyjątkowa lekcja historii uświadomiła wszystkim jak wielką wartością jest pokój i wolna ojczyzna.

  Następnie  Panowie odwiedzili park trampolin, gdzie czekało na nich mnóstwo atrakcji,  takich jak:  największa trampolina sportowa, olbrzymie baseny z gąbkami, belka do pojedynków, poduszka powietrzna do lądowania, podłoga wybijająca, ścianki wspinaczkowe i wiele innych. Tam mogli spożytkować młodzieńczą energię, pokonując siły grawitacji i własne słabości. Wszyscy cali i zdrowi, choć wyraźnie zmęczeni, wrócili do domu.

  Joanna Lipska
  Agnieszka Szysiak

  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram