Wycieczka klasy 2TM do Treblinki, Warszawy i Otrębusów

Opublikowane 11.02.2020
Autor Ilona Puła
 • Rok szkolny 2023-2024

 •  

 •  

 • Kronika szkoły

 • W dniach 6 - 7 lutego 2020 r. klasa 2TM – pod opieką p. Iwony Mocior i p. Joanny Wojciechewicz - uczestniczyła w wycieczce o charakterze dydaktyczno – rekreacyjnym.

  Pierwszego dnia - podczas wizyty w Muzeum Treblinka - uczniowie mieli okazję pogłębić wiedzę z zakresu historii II wojny światowej. Pobyt rozpoczęto od spaceru po terenie dawnego obozu zagłady - Treblinka II. Grupa dowiedziała się od pani przewodnik, że obiekt  powstał w ramach „Akcji Reinhard”, mającej na celu fizyczną likwidację ludności żydowskiej, a pierwszy transport deportowanych tu ludzi przybył 23 lipca 1942 roku i przywiózł Żydów z getta warszawskiego. Następnie uczniowie udali się do budynku muzeum, gdzie obejrzeli ekspozycję uszczegółowiającą dane na temat funkcjonowania obozu.

  Drugiego dnia klasa integrowała się, biorąc udział  zabawie w parku trampolin HANGAR 646. Na koniec grupa obejrzała eksponaty w Muzeum Techniki i Motoryzacji w Otrębusach. Jak się dało zaobserwować, najwięcej wrażeń dostarczyło wejście do czołgu „Rudy”.

  Iwona Mocior

  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram