Wycieczka klasy 1 THEk(H)a do Urzędu Skarbowego w Lubartowie

Opublikowane 17.10.2019
Autor Ilona Puła
 • Rok szkolny 2023-2024

 •  

 •  

 • Kronika szkoły

 • W dniu 10 października 2019r. odbyła się wycieczka programowa klasy 1 THEk(H)a  do Urzędu Skarbowego w Lubartowie.

  Spotkanie poprowadził Pan Marcin Urban – Naczelnik Urzędu Skarbowego wraz z dwiema pracownicami Urzędu. Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z zadaniami i zakresem działania Krajowej Administracji Skarbowej, a także działalnością tutejszej placówki, szczególnie w relacjach przedsiębiorców i firm oraz osób fizycznych  z urzędem.

  Obecnie w większości informacje między podatnikami a urzędem przekazywane są drogą elektroniczną. Uczniowie dowiedzieli się o różnych formach kontaktu i rozliczania się w systemie elektronicznym. Zostali zaznajomieni z korzyściami, jakie mają podmioty posiadające profil zaufany w systemie ePUAP mogąc załatwić wiele spraw urzędowych bez odwiedzania urzędu, 24 godziny na dobę, z dowolnego miejsca. Również ma to miejsce w przypadku składania zeznań podatkowych za pomocą systemu e-deklaracji. Dzięki temu interesanci nie muszą stać w kolejkach, aby złożyć zeznanie podatkowe.

  Uczniowie zwiedzili również salę obsługi interesantów Urzędu.

  W dobrych humorach, przy pięknej jesiennej pogodzie, klasa powróciła do Szkoły.

  Anna Krzych

  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram