Uczennica Magdalena Podleśna finalistką Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy z Rachunkowości

Opublikowane 11.12.2019
Autor Ilona Puła
 • Rok szkolny 2022-2023

 •  

 • Galerie

 •  

 • Kronika szkoły

 • W dniu 10 grudnia 2019r.  uczniowie z czwartej klasy Technikum Zawodowego kształcącego w zawodzie technik ekonomista  -  Bartosz Bodzak, Mateusz Czeladka, Alicja Kwasek, Magdalena Podleśna i Dominika Sławińska  wzięli udział w VII Edycji Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy z Rachunkowości Dla Uczniów Szkół Ponadgimnazjalnych organizowanego przez Stowarzyszenie Księgowych Polskich Oddział Okręgowy w Lublinie oraz Zespół Szkół Nr 1 im. Władysława Grabskiego w Lublinie. Konkurs był objęty patronatem honorowym przez Prezydenta Miasta Lublin , Lubelskiego Kuratora Oświaty oraz Wydział Ekonomiczny Uniwersytetu Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie.

  W Konkursie wzięło udział około 50 najlepszych uczniów z 10 szkół ekonomicznych z Lublina i innych miast województwa lubelskiego.  Otwarcia Konkursu dokonała Pani Elżbieta Sękowska – Dyrektor Zespołu Szkół nr 1 im. Władysława Grabskiego w Lublinie. Zaś Pani Małgorzata Kamieniecka - Wiceprezes Lubelskiego Oddziału Stowarzyszenia Księgowych Polskich oraz Prodziekan Wydziału Ekonomicznego UMCS w Lublinie czuwała wraz z członkami Komisji Konkursowej nad przebiegiem Konkursu będąc pełną uznania dla wiedzy i umiejętności prezentowanych przez uczestników Konkursu oraz zachęcając do dalszego kształcenia w tej trudnej dziedzinie.

  Magda znalazła się w gronie 3 finalistów, zajmując 2 miejsce tuż za uczennicą z Zespołu Szkół Nr 1 w Lublinie. Wyłoniono także 7 laureatów Konkursu. Na zakończenie rozdano dyplomy i nagrody finalistom i laureatom oraz dyplomy szkołom biorącym w nim udział. Nasza finalistka otrzymała w nagrodę tablet. Dyrektor Szkoły zwróciła się do uczestników Konkursu jako przyszłych księgowych instytucji, przedsiębiorstw, pracowników biur rachunkowych, czy biegłych rewidentów i podkreśliła jak ważna, chociaż bardzo trudna , jest posiadana przez nich wiedza i umiejętności z zakresu rachunkowości.

  To nie pierwsze osiągnięcie naszej Szkoły w Wojewódzkim Konkursie Wiedzy z Rachunkowości. W poprzednich latach uczennice Agnieszka Iwanek i Joanna Pszczoła zdobyły tytuł laureata w III i IV Edycji Konkursu.

  W szkołach o profilu ekonomicznym uczniowie zdobywają wiedzę potrzebną do pracy w księgowości w przedsiębiorstwach produkcyjnych, usługowych, handlowych, jednostkach sektora finansów publicznych, bankach, zakładach ubezpieczeniowych, przygotowują do pracy w biurach rachunkowych, wprowadzają do dalszego kształcenia na kierunkach studiów ekonomicznych, czy nabywania kwalifikacji specjalistycznych z rachunkowości, między innymi dyplomowanych księgowych i biegłych rewidentów.

  Anna Krzych

  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram