Sukces naszych uczniów w III Powiatowym Konkursie Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym

Opublikowane 13.12.2019
Autor Ilona Puła
Galeria:
 • Rok szkolny 2023-2024

 •  

 •  

 • Kronika szkoły

 • W dniu 12 grudnia 2019r. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Lubartowie odbył się III Powiatowy Konkurs Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym zorganizowany przez Starostwo Powiatowe i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Lubartowie. Konkurs był przeznaczony dla uczniów publicznych szkół dla młodzieży: liceów ogólnokształcących, techników i branżowych szkół I stopnia z terenu Powiatu Lubartowskiego.

  W Konkursie wzięło udział około 25 uczniów z pięciu szkół Powiatu Lubartowskiego. Naszą szkołę reprezentowało pięcioro uczniów z klas czwartych technikum zawodowego.  Nasi uczniowie poradzili sobie bardzo dobrze z niełatwym pytaniami testowymi zajmując czołowe miejsca. Uczennica Anna Dawidziuk z klasy 4TB zajęła 2 miejsce, Dominika Sławińska z klasy 4TEk zajęła 3 miejsce a Bartosz Bodzak z klasy 4TEk wywalczył 4 miejsce.

  Tematyka konkursu obejmowała zagadnienia dotyczące działania samorządu lokalnego, w tym ustroju i organizacji samorządu terytorialnego w Polsce, finansów publicznych i gospodarki finansowej jednostek samorządu terytorialnego, jak również bieżących wydarzeń i działań wspólnoty samorządowej Powiatu Lubartowskiego.

  Wielkie brawa dla laureatów i pozostałych naszych uczniów, którzy przygotowali się sumiennie do Konkursu.

  Anna Krzych

  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram