Remigiusz Michałek laureatem Turnieju Budowlanego „Złota Kielnia”

Opublikowane 13.02.2020
Autor Ilona Puła
 • Rok szkolny 2023-2024

 •  

 •  

 • Kronika szkoły

 • W dniach 4 – 7 luty 2020r. w Poznaniu odbył się Finał Centralny XLIX Edycji Turnieju Budowlanego „Złota Kielnia‘’ na Międzynarodowych Targach Budowlanych BUDMA 2020. Naszą szkołę reprezentował uczeń kl. 3t Remigiusz Michałek, który w drodze eliminacji szkolnych i okręgowych zakwalifikował się do Finału Centralnego Turnieju. Eliminacje okręgowe odbyły się 11 stycznia 2020r. w sześciu okręgach. W eliminacjach szkolnych wzięło udział łącznie 2659 uczniów, w eliminacjach okręgowych 236 uczniów z 59 szkół w sześciu kategoriach:

  - montaż systemów suchej zabudowy,

  - wykonywanie robót malarsko – tapeciarskich,

  - wykonywanie robót posadzkarsko – okładzinowych,

  - wykonywanie robót związanych z montażem i remontem instalacji sanitarnych,

  - wykonywanie robót dekarskich,

  - wykonywanie robót murarskich i tynkarskich.

  Do finału centralnego awansowali uczniowie z najwyższymi wynikami z eliminacji okręgowych. Nasz uczeń brał udział w kwalifikacji - wykonywanie robót posadzkarsko – okładzinowych. Zadanie konkursowe składało się z dwóch części – testu wiedzy teoretycznej oraz  zadania praktycznego – fugowanie płytek klinkierowych metodą pół – suchą i ułożenie płytek klinkierowych na przygotowanym podłożu. Pracę należało wykonać zgodnie z warunkami technicznymi wykonania i odbioru robót posadzkarskich. Część praktyczna turnieju odbywała się w hali Targów Budowlanych BUDMA 2020 i obserwowana była przez osoby licznie odwiedzające targi. Nasz uczeń zajął czwarte miejsce uzyskując 145 punktów z części teoretycznej i praktycznej. Remigiusz uzyskał zwolnienie z części pisemnej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie.

  Serdecznie gratulujemy.

  Opiekunem naszego laureata był Roman Podleśny.

  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram