Magdalena Podleśna finalistką Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Geologicznej OKAWANGO

Opublikowane 27.08.2020
Autor Ilona Puła
 • Rok szkolny 2023-2024

 •  

 •  

 • Kronika szkoły

 • Magdalena Podleśna, absolwentka klasy 4TEk, została finalistką Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Geologicznej OKAWANGO. Konkurs ma na celu poszerzanie wśród młodzieży wiedzy z zakresu geologii, budowy Ziemi, historii geologicznej naszej planety oraz twórczego i praktycznego zastosowania wiedzy geologicznej w otaczającym świecie. Organizatorem jest Wydział Geologii Uniwersytetu Warszawskiego wraz z wydawnictwem Nowa Era.

  Drugi etap odbył się zdalnie po zakończeniu roku szkolnego tj. 29.06.2020 i 30.06.2020. Etap ten składał się z dwóch części testowej i opisowej. Magdalena musiała wykazać się aktualną wiedzą m.in. z zagadnień geologii ogólnej na poziomie rozszerzonym szkoły średniej oraz wiedzą poszerzoną o znajomość historii Ziemi, procesów geologicznych, umiejętnością pracy z mapą geologiczną i przekrojami. Nasza uczennica otrzymała w sumie 124 pkt, co dało jej tytuł finalisty konkursu OKAWANGO. Magdalena ma teraz ułatwioną procedurę kwalifikacyjną na kierunkach geologia poszukiwawcza lub geologia stosowana na Uniwersytecie Warszawskim w postaci maksymalnej liczby punktów z przedmiotu geografia.

  Gratulujemy Magdalenie sukcesu.

  Katarzyna Malczewska

  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram