Aktualności

Informacja o ubezpieczeniu dla uczniów w roku szkolnym 2019/2020

Email Drukuj PDF

 

Rada Rodziców w dniu 16.09.2019 roku dokonała wyboru ubezpieczyciela

kontakt do ubezpieczyciela >>

 

Warianty ubezpieczenia oraz sposoby dokonywania wpłat

- - elektronicznie przez stronę ubezpieczyciela >>formularz ubezpieczenia [kliknij link]>>

- - w punkcie ubezpieczeń AVIVA ul. Prusa 34, 21-100 Lubartów od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-17.00

 

ulotka Szkolne NNW >>

pełnomocnictwo >>

deklaracja przystąpienia do ubezpieczenia >>

OWU Twoje Dziecko z kartą IDD >>

OWU OC >>


Uczniowie RCEZ na konferencji edukacyjnej

Email Drukuj PDF

Dnia 16 września 2019 roku klasa II TB wraz z opiekunami Edytą Kozieł i Agnieszką Sachar uczestniczyła w konferencji edukacyjnej zorganizowanej w trzydziestą rocznicę powstania Związku Sybiraków Oddział w Lublinie połączonej z otwarciem wystawy Przeszliśmy – Niepokonani. Spotkanie odbyło się w Urzędzie Wojewódzkim w Lublinie, a jego organizatorami byli: Instytut Pamięci Narodowej, Związek Sybiraków Oddział w Lublinie, XXVII Liceum Ogólnokształcące im. Zesłańców Sybiru w Lublinie. Patronat honorowy nad uroczystością objęli: Wojewoda Lubelski Przemysław Czarnek, Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski, Prezydent Miasta Lublin Krzysztof Żuk oraz Lubelski Kurator Oświaty Teresa Misiuk.

Młodzież uczestnicząca w konferencji miała okazję uczestniczyć w żywej lekcji historii i patriotyzmu. Ważnym punktem spotkania były prelekcje Pań Krystyny Mateuszuk i Jadwigi Leszczyńskiej, które jako kilkuletnie dzieci wraz z rodzinami zostały wywiezione do Kazachstanu. Obie panie w niezwykle emocjonalny i przejmujący sposób opowiadaly o swoim życiu na nieludzkiej ziemi, o nieustannej walce o przetrwanie, ale też i o tym, jak bardzo, mimo wielu przeciwności, pielęgnowano uczucia patriotyczne i tradycje narodowe. Kolejny prelegent - doktor Leszek Czarnecki z Instytutu Pamięci Narowej przedstawił losy żołnierzy Armii Krajowej i innych formacji niepodległościowych Podziemnego Państwa Polskiego wywiezionych do łagrów NKWD w rejonie Borowicz i Swierdłowska. Konferencji towarzyszył także pokaz dwóch filmów prezentujących życie zesłańców: Zesłańcy Sybiru oraz Inny świat, a także wzruszająca część artystyczna przygotowana przez młodzież z XXVII Liceum im. Zesłańców Sybiru w Lublinie. Na zakończenie uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę zdobytą podczas spotkania, biorąc udział w quizie. Wśród jego zwycięzców znalazł się rownież nasz uczeń – Tomasz Muzyka, który otrzymał nagrodę ufundowaną przez Instytut Pamięci Narodowej.

Galeria>>


Plan lekcji obowiązujący od dnia 16.09.2019r.

Email Drukuj PDF

Stypendia Starosty dla uczniów RCEZ

Email Drukuj PDF

W dniu 11 września 2019 roku w Sali Rycerskiej Starostwa Powiatowego w Lubartowie odbyło się uroczyste wręczenie Stypendiów Starosty Lubartowskiego za osiągnięcia w dziedzinie nauki w drugim semestrze roku szkolnego 2018/2019. Wśród laureatów znaleźli się uczniowie zarówno Technikum Zawodowego, jak i Branżowej Szkoły I stopnia nr 1. Nagrodzeni uczniowie to:

 1. Barbara Abramik
 2. Małgorzata Abramik
 3. Karolina Bartkowicz
 4. Bartosz Bodzak
 5. Mateusz Czeladka
 6. Weronika Czeladka
 7. Anna Dawidziuk
 8. Katarzyna Dudek
 9. Alicja Gozdal
 10. Oliwia Karczmarz
 11. Izabela Kulesza
 12. Alicja Kwasek
 13. Beata Osuch
 14. Magdalena Podleśna
 15. Dominika Sławińska
 16. Milena Wlazły

Stypendia są nagrodą dla uczniów uzdolnionych, którzy uzyskują wybitne osiągnięcia w dziedzinie nauki, kultury, sztuki i sportu. Mamy nadzieję, że zmotywują one uczniów do pogłębiania swojej wiedzy, osiągania coraz lepszych wyników w nauce i sukcesów w konkursach i olimpiadach, a także rozwijania własnych zainteresowań.

Serdecznie gratulujemy wszystkim, którzy zostali docenieni za trud i zaangażowanie, jakie włożyli w naukę i działania na rzecz społeczności szkolnej. Życzymy także powodzenia w kolejnym semestrze.

Zdjęcia w galerii udostępnione dzięki uprzejmości pana Krzysztofa Onyszko.

Galeria>>


Wyjście edukacyjne klasy 2TM do biblioteki

Email Drukuj PDF

Dnia 12 września 2019 r. klasa 2TM uczestniczyła (pod opieką  p. Iwony Mocior i p. Ilony Puły) w wyjściu do Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Adama Mickiewicza w Lubartowie. Wyjście miało charakter dydaktyczny i związane było z poznaniem epizodu historii Polski. Grupa obejrzała wystawę Unia lubelska 1569 r. Ekspozycja dotyczyła wydarzeń, które miały miejsce 450 lat temu. Młodzież poznała nie tylko  książkowe publikacje traktujące o Unii lubelskiej, ale także okolicznościowe artykuły. Należy zaznaczyć, że uwagę zebranych przykuły ciekawostki prezentowane przez pana Andrzeja Rybaka, a także - towarzysząca wystawie - ikonografia. Warto w tym momencie wspomnieć o dużym zainteresowaniu młodych ludzi historią Polski.

Iwona Mocior

Galeria>>


Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020 w Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej w Lubartowie

Email Drukuj PDF

Uroczystość inaugurująca nowy rok szkolny rozpoczęła się o godz. 10.00. Po wprowadzeniu pocztu sztandarowego szkoły i wysłuchaniu hymnu narodowego uczniowie prowadzący uroczystość Anna Dawidziuk i Sebastian Szydłowski z klasy 4 TB podkreślili znaczenie obchodzonej w dniu wczorajszym rocznicy wybuchu II wojny światowej. Przypomnieli, że 1 września 1939 roku wybuchła wojna, która okazała się być początkiem najtragiczniejszych wydarzeń współczesnej historii.

Pani Dyrektor Hanna Borzęcka powitała wszystkich zebranych – gości, grono pedagogiczne, młodzież i pracowników administracji. Następnie swoje przemówienie wygłosiła Pani Ewa Zybała Starosta Lubartowski, która życzyła wielu sukcesów wszystkim zebranym. Kolejno ważne słowa skierował do młodzieży ksiądz Franciszek Kliza. Natomiast Pani Dyrektor w swoim przemówieniu podkreśliła, że ten rozpoczynający się rok szkolny jest rokiem, w którym czeka nas wiele nowych wyzwań.

Na tym zakończyła się część oficjalna uroczystości. Ostatnim punktem powitania nowego roku szkolnego były spotkania uczniów z wychowawcami. Pełni zapału i chęci do pracy rozpoczynamy kolejny rok szkolny. Przed nami nowe zadania, którym postaramy się sprostać jak najlepiej.

Organizatorzy

Galeria>>


Apel do rodziców

Email Drukuj PDF

Główny Inspektor Sanitarny i Komendant Główny Policji zwracają się z apelem do rodziców w sprawie zapewnienia bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży oraz prowadzenia profilaktyki zachowań ryzykownych dotyczących używania substancji psychoaktywnych, agresji i przemocy. W czasie wakacji młodzież narażona jest na kontakt z różnego typu używkami, w tym nowymi narkotykami tzw. dopalaczami. Badania wśród uczniów pokazują, że co dziesiąty nastolatek próbował dopalaczy – czyli substancji psychoaktywnych o nieprzewidywalnym składzie chemicznym, zagrażającym zdrowiu i życiu. Rodzice w czasie wakacji powinni zachować szczególną czujność i bacznie obserwować dzieci; czas wypoczynku, często spędzany poza domem, może być okazją do podejmowania przez młodzież ryzykownych zachowań.
Przypominamy, że produkcja, sprzedaż oraz posiadanie nowych narkotyków zwanych potocznie "dopalaczami" zagrożone są konsekwencjami karnymi.
Przedstawiciele Państwowej Inspekcji Sanitarnej oraz Policji są do dyspozycji rodziców i opiekunów dzieci i młodzieży. Uruchomiono bezpłatną infolinię 800 060 800, gdzie można uzyskać informacje dotyczące nowych narkotyków.

POMOC
800 060 800 – Infolinia Głównego Inspektora Sanitarnego
801 199 990 – Telefon Zaufania Narkomania
801 889 880 – Telefon Zaufania Uzależnienia behawioralne
800 100 100 – Telefon dla rodziców i nauczycieli w sprawie bezpieczeństwa dzieci
800 12 12 12 – Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka
116 111 – Telefon Zaufania dla dzieci i młodzieży


Uroczystość zakończenie roku szkolnego 2018/2019

Email Drukuj PDF

Dnia 19 czerwca 2019 roku w Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej miało miejsce uroczyste zakończenie roku szkolnego klas przejściowych Technikum Zawodowego oraz Szkoły Branżowej I stopnia. Tego dnia pożegnaliśmy także ostatni rocznik absolwentów Zasadniczej Szkoły Zawodowej. W tym wyjątkowym dniu swoją obecnością zaszczycił nas Pan Lucjan Mileszczyk – wicestarosta lubartowski oraz ksiądz Franciszek Kliza. Uroczystość rozpoczęła Pani Dyrektor Hanna Borzęcka, która skierowała do uczniów i absolwentów wiele serdecznych słów oraz podkreśliła, że jest to historyczne zakończenie roku szkolnego – po raz ostatni kończą szkołę absolwenci Zasadniczej Szkoły Zawodowej. Pan Lucjan Mileszczyk odczytał list Starosty Lubartowskiego Pani Ewy Zybały, skierowany do uczniów i nauczycieli. Głos zabrał także ksiądz Franciszek Kliza. W imieniu absolwentów Zasadniczej Szkoły Zawodowej serdeczne słowa podziękowania do dyrekcji, nauczycieli i wszystkich pracowników szkoły skierowała uczennica klasy III z - Joanna Pochwatka. Podziękowała za troskę, wsparcie, wiele cennych rad, dbałość o edukację i bezpieczeństwo.

Po części oficjalnej przyszedł czas na wręczenie nagród i dyplomów. Wychowawcy w asyście Pana Wicestarosty Lucjana Mileszczyka oraz Pani Dyrektor Hanny Borzęckiej wręczyli nagrody i dyplomy uczniom osiągającym bardzo wysokie wyniki w nauce. Nauczyciele uhonorowali także uczniów odnoszących sukcesy w różnego rodzaju konkursach przedmiotowych i zawodach sportowych. Podziękowania otrzymała także grupa wolontariuszy z naszej szkoły pomagająca w organizacji Zjazdu Dużych Rodzin.

Na koniec uczniowie po raz ostatni w tym roku szkolnym spotkali się ze swoimi wychowawcami, którzy wręczyli im świadectwa.

Teraz czekają wszystkich uczniów dwa miesiące odpoczynku. Życzymy więc słonecznych, beztroskich i bezpiecznych wakacji, abyśmy w nowym roku szkolnym spotkali się wypoczęci i pełni motywacji do dalszej nauki!

Organizatorzy


Strona 1 z 105