Projekt OSEHero

Opublikowane 10.10.2025
Autor Ilona Puła
  • Rok szkolny 2025-2026

  •  

  •  

  • Kronika szkoły

  • W październiku, w ramach Projektu OSEHero, którego celem jest wspólne budowanie świadomości i kompetencji w zakresie bezpieczeństwa w sieci wśród uczniów, ich rodziców i nauczycieli, dziesięcioosobowa drużyna z klasy 3TEk bierze udział w konkursie: „Broń się w necie”.

    W pierwszym etapie uczniowie uczą się rozpoznawać dezinformację, reagować na hejt i przemoc w sieci oraz jak zrozumieć mechanizmy radykalizacji i przeciwdziałania jej. Każdy uczestnik konkursu realizuje trzy kursy e – learningowe: „Dezinformacja”, „Radykalizacja” i „Cyberbezpieczeństwo”. Na zakończenie każdego kursu uczniowie rozwiązują test. Wysoki wynik punktowy całej drużyny daje możliwość udziału w drugim etapie, podczas którego zadaniem drużyny jest przygotować krótki film na jeden z tematów:

    1. Czytasz? Myśl. Wierzysz? Sprawdź. Powiedz STOP dezinformacji!
    2. Twoje słowa – Twój ślad. Włącz odpowiedzialność i szacunek.
    3. Twoje poglądy – twój wybór. Nie graj w cudzy scenariusz!

    Życzymy powodzenia naszej drużynie w rywalizacji konkursowej.

    Agnieszka Włosek

    linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram