XXIII Dzień Papieski

Opublikowane 16.10.2023
Autor Elżbieta Mizio
 • Rok szkolny 2023-2024

 •  

 •  

 • Kronika szkoły

 • XXIII Dzień Papieski
  „ Jan Paweł II. Cywilizacja życia.”

  Od 2001 roku, w każdą niedzielę poprzedzającą wybór kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową, w Polsce obchodzony jest Dzień Papieski. To szczególny dzień radości - pamięci o Papieżu Polaku. Tegoroczny Dzień Papieski obchodzony był 15 października pod hasłem: „Jan Paweł II. Cywilizacja życia”. Święty Jan Paweł II przestrzegał, że losy naszej cywilizacji zależeć będą od wyniku trwającej konfrontacji między kulturą życia a kulturą śmierci. Przypominał wielokrotnie, że „Ewangelia życia znajduje się w samym sercu orędzia Jezusa Chrystusa”. Święty Jan Paweł II wskazywał w swoim nauczaniu konkretne środowiska, w których cywilizacja życia znajduje swój najbardziej żyzny grunt. Są nimi: rodzina, dzieci i młodzi.
  W całej Polsce, w Dzień Papieski odbyły się liczne wydarzenia przygotowane przez stypendystów i przyjaciół Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”: m.in. kiermasze, biegi, koncerty. W tym dniu również została przeprowadzona zbiórka na program stypendialny dla zdolnej i niezamożnej młodzieży z małych miejscowości.
  Nasza społeczność szkolna, jak co roku również uczciła pamięć Papieża Jana Pawła II. W ramach szkolnych obchodów XXIII Dnia Papieskiego, na korytarzu szkolnym została przygotowana okolicznościowa wystawa poświęcona świętemu Janowi Pawłowi II. Zaś podczas długiej przerwy, 16 października została zaprezentowana audycja w szkolnym radiowęźle na temat idei Dnia Papieskiego. Na zakończenie miłym i słodkim akcentem szkolnych obchodów XXIII Dnia Papieskiego była degustacja słynnych kremówek przez uczniów i pracowników naszej szkoły.

  Anna Pankowska - Słomka
  380406941 1012921056633086 6525338878390302694 N
  XXIII Dzień Papieski
  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram