Wycieczka programowa do PZL - Świdnik.

Opublikowane 06.12.2023
Autor Elżbieta Mizio
 • Rok szkolny 2023-2024

 •  

 •  

 • Kronika szkoły

 • W dniach 29.11.2023r. i 01.12.2023r. klasy II TM i IV TM uczestniczyły w wycieczce programowej do Zakładów Lotniczych PZL- Świdnik.
  W pierwszym etapie wycieczki uczniowie zapoznali się z procedurą wejścia oraz zasadami BHP obowiązującymi na terenie zakładu pracy podczas jego zwiedzania oraz zostali wyposażeni w niezbędne środki ochrony.
  W kolejnym etapie zwiedzania uczestnicy zobaczyli elementy produkcji poszczególnych detali, które wykonywały obrabiarki konwencjonalne jak i nowoczesne obrabiarki sterowane numerycznie.
  Ogromne zainteresowanie wśród uczniów wzbudziła możliwość obejrzenia z bliska różnych typów śmigłowców zarówno na halach produkcyjnych jak i remontowych. Uczniowie mieli możliwość uzyskania informacji technicznych "z pierwszej ręki".
  Ponadto mieliśmy możliwość zapoznania się z organizacją pracy zakładu. Uczniowie zweryfikowali wiedzę teoretyczną zdobywaną na przedmiotach zawodowych w praktyce.
  Oczywiście nie sposób zwiedzić tak dużego zakładu w kilka godzin, ale uczniom została przekazana informacja, że mogą zgłębić wiedzę poprzez odbywanie praktyk zawodowych, a w przyszłości nawet podjąć pracę w PZL Świdnik.

  Opiekunami wycieczek byli: mgr inż. Grzegorz Danił oraz mgr inż. Andrzej Rysiowski.

  20231201 0901050
  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram