Wsparcie finansowe dla naszej szkoły w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0

Opublikowane 24.05.2024
Autor Ilona Puła
 • Rok szkolny 2023-2024

 •  

 •  

 • Kronika szkoły

 • Informujemy, że nasza szkoła otrzymała wsparcie finansowe w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025 Priorytet 3: Zakup nowości wydawniczych do placówek wychowania przedszkolnego, bibliotek szkolnych i pedagogicznych.

  Otrzymane środki finansowe w ramach Priorytetu 3, w kwocie 15000 zł, będą przeznaczone na zakup nowości wydawniczych do biblioteki szkolnej RCEZ w Lubartowie.

  Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 jest programem uchwalonym na lata 2021-2025 przez Radę Ministrów w celu poprawy stanu czytelnictwa w Polsce poprzez wzmacnianie roli bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznych jako lokalnych ośrodków życia społecznego, stanowiących centrum dostępu do kultury i wiedzy. Program jest realizowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, przy zaangażowaniu Biblioteki Narodowej, Instytutu Książki i Narodowego Centrum Kultury oraz we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej jako Operatora Priorytetu 3.

  Informacje na temat realizacji Priorytetu 3 w naszej szkole będą zamieszczane na stronie szkoły. Zachęcamy do udziału w realizacji zadania i do promowania kultury czytelniczej wśród społeczności szkolnej. Przypominamy także, że biblioteka szkolna umożliwia czytelnikom wypożyczanie książek w czerwcu na okres wakacji. W tym celu należy zwrócić do biblioteki wcześniej wypożyczone lektury i inne książki, najpóźniej do 20 czerwca, aby móc wypożyczyć książki na wakacje.

  Logo Nprcz2.0
  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram