Uroczystość zakończenia roku szkolnego klas maturalnych

Opublikowane 26.04.2024
Autor Elżbieta Mizio
Galeria:
 • Rok szkolny 2023-2024

 •  

 •  

 • Kronika szkoły

 • „Czasu nie da się zatrzymać
  ale warto wracać do chwil,
  które pozostają w naszej pamięci
  na zawsze”

  26 kwietnia 2024 roku w Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej
  w Lubartowie odbyło się zakończenie roku szkolnego dla uczniów klas programowo najwyższych Technikum Zawodowego i  I Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych
  . Uroczystość poprowadzili absolwenci klasy 5 TEMa.

  Uroczystość uświetnili swoją obecnością goście: Uroczystość zakończenia roku szkolnego klas maturalnych Starosta Lubartowski Pan Tomasz Marzęda, Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Grażyna Paśnik, Dyrekcja Szkoły  i nauczyciele Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej oraz uczniowie klas młodszych.

  Po wprowadzeniu sztandaru i powitaniu gości Pani Dyrektor Dorota Bułgajewska - Muzyka pożegnała maturzystów w imieniu swoim oraz nauczycieli. Życzyła  im wielu sukcesów w kolejnych etapach życia. Do życzeń dołączyli się zaproszeni goście. Starosta Lubartowski Pan Tomasz Marzęda podkreślił znaczenie edukacji zawodowej w obecnych czasach. Życzył dużo szczęścia, gdyż jest ono oprócz ciężkiej pracy w życiu niezbędne. Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Grażyna Paśnik nawiązała do faktu, że już za kilka dni rozpoczynają się egzaminy maturalne, więc życzyła absolwentom powodzenia.

              W imieniu maturzystów uczennice z klasy 5 THEk podziękowały Gościom, Dyrekcji i Rodzicom oraz całej społeczności szkolnej za miłe słowa skierowanych do nich w tak uroczystym dniu.  W swoim przemówieniu podziękowały Dyrekcji Szkoły za życzliwość i wsparcie, nauczycielom i wychowawcom za wysiłek i poświęcenie w trudnej drodze nauczania oraz wszystkim pracownikom szkoły, którzy przyczynili się do tego, że czas w szkole upłynął w miłej atmosferze. Również uczniowie klas młodszych pożegnali maturzystów uroczystym przemówieniem. Gratulowali sukcesu, jakim jest ukończenie szkoły i nie kryli, że marzą, aby im dorównać. 

  Uroczystość umiliły swoim występem uczennice, a za chwile absolwentki, klasy 5 THEka wykonaniem dwóch utworów: Natalia Piątek zaśpiewała znaną i bardzo sentymentalną piosenkę Sanah pt.: Jestem twoją bajką, natomiast Rozalia Zieleńczuk wykonała utwór Marka Grechuty Dni, których nie znamy.

              Kolejnym punktem uroczystości było wyróżnienie uczniów, którzy każdego dnia starali się, jak najlepiej wykonywać swoje obowiązki i nieustannie rozwijali swoje zdolności i umiejętności.  Wychowawcy  poszczególnych klas i zaproszeni  goście wręczyli uczniom, którzy osiągnęli bardzo dobre wyniki w nauce, nagrody i dyplomy. Na koniec piątoklasiści  i słuchacze udali się z wychowawcami do sal, gdzie nastąpiło wręczenie świadectw.

  Ten ostatni dzień szkoły zapadnie nam wszystkim w pamięć, a szczególnie tym  którzy otrzymali wymarzone świadectwa ukończenia szkoły. Trochę szkoda, że czas tak szybko upływa, niedawno rozpoczynali naukę, dziś już ją ukończyli. Jednak zawsze Nasi Absolwenci będą mile widziani w murach szkoły!

  Gratulujemy wszystkim ukończenia szkoły!
  Życzymy powodzenia na egzaminie maturalnym!

  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram