Uczniowie z Technikum budowlanego z RCEZ uczestniczyli w zajęciach projektowych na Politechnice Lubelskiej

Opublikowane 17.11.2023
Autor Elżbieta Mizio
Galeria:
 • Rok szkolny 2023-2024

 •  

 •  

 • Kronika szkoły

 • „Powiedz, a zapomnę, pokaż, a zapamiętam, pozwól wziąć udział, a zrozumiem”. Stare chińskie przysłowie doskonale oddaje wartość doświadczenia w procesie uczenia się. W Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej w Lubartowie świetnie o tym wiemy, dlatego też nasi uczniowie mają możliwość kształcenia się i zdobywania wiedzy nie tylko w salach lekcyjnych, ale także m.in. podczas wycieczek programowych.
  17.11.2023 r. uczniowie klas technikum budowlanego- 4 TB i 5 TBa- pod opieką Pani wicedyrektor Elżbiety Mizio i Pani Joanny Wojciechewicz, nauczycielki przedmiotów budowlanych, uczestniczyli w zajęciach projektowych Politechniki Lubelskiej w ramach programu ‘Via Carpatia’ „Z technikum na politechniki”. Wśród ciekawych i wartościowych warsztatów przygotowanych przez organizatorów, nasi uczniowie uczestniczyli w laboratoriach dotyczących badań geotechnicznych, zajęciach projektowych „Budowanie na ekranie- modelowanie 3D w AutoCAD” oraz wykładzie pt. „Etapy pracy inżyniera- od pomysłu do realizacji”.
  Wiedza zdobywana w praktyce zawsze zostaje lepiej utrwalona, a widoczne efekty jej wykorzystania motywują do wysiłku intelektualnego. Nasi uczniowie z zainteresowaniem i zaangażowaniem uczestniczyli we wszystkich zajęciach, dlatego jesteśmy pewni, że wycieczka przyczyniła się do realizacji zamierzonych celów i miała prawdziwie edukacyjny wymiar.

  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram