Uczniowie RCEZ czytali na skarpie przy Pałacu Sanguszków

Opublikowane 23.05.2024
Autor Ilona Puła
Galeria:
 • Rok szkolny 2023-2024

 •  

 •  

 • Kronika szkoły

 • Coroczną tradycją naszej szkoły jest współorganizowanie akcji czytelniczej „Jak nie czytam, jak czytam” i w tym roku nasi uczniowie z klas 1TB, 1TE, 1TR i 2TEk chętnie wzięli w niej udział. Ogólnopolskim pomysłodawcą i organizatorem akcji jest redakcja czasopisma „Biblioteka w Szkole”, natomiast organizatorem lokalnym akcji na terenie naszego miasta jest Powiatowa Biblioteka Publiczna we współpracy z RCEZ i ZS nr 2. Tegoroczna akcja czytelnicza została połączona z Ogólnopolskimi Wyborami Książek. Pan Krzysztof Karczmarz Wicestarosta Lubartowski i Pani Ariadna Ewa Zalewska Dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej w Lubartowie powitali wszystkich czytelników i przypomnieli, że celem naszego spotkania jest przede wszystkim promowanie czytelnictwa wśród młodzieży. Uczestnicy czytali wybrane przez siebie książki, a także rozmawiali na temat literatury. Piękna pogoda sprzyja spędzaniu czasu na świeżym powietrzu.
  Polecamy czytanie książek jako najprostszą i najprzyjemniejszą formę spędzania czasu wolnego, szczególnie w okresie wakacji i mamy nadzieję, że spotkamy się w przyszłym roku na kolejnym czytaniu.

  Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wzięcie udziału w akcji i zapraszamy za rok.

  Część zdjęć udostępniona przez Starostwo Powiatowe w Lubartowie.

  Opiekunowie uczniów: Joanna Lipska, Ewa Mitura, Katarzyna Marciniak i Ilona Puła

  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram