Uczniowie klas maturalnych na Dniach Otwartych Akademii WSEI w Lublinie.

Opublikowane 04.03.2024
Autor Elżbieta Mizio
Galeria:
  • Rok szkolny 2023-2024

  •  

  •  

  • Kronika szkoły

  • W dniu 1 marca 2024 roku uczniowie Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej z klas 5 THEka, 5 TEMa i 5 TBa pod opieką swoich wychowawców Marzeny Nowak, Katarzyny Malczewskiej i Edyty Konior wzięli udział w Dniach Otwartych Akademii WSEI w Lublinie.
    Spotkanie rozpoczął Dziekan Wydziału Administracji i Nauk Społecznych dr Łukasz Wojciechowski Prof. Akademii WSEI, który powitał młodzież oraz krótko przedstawił kierunki uczelni. Następnie Dziekan Wydziału Transportu i Informatyki dr inż. Artur Dmowski Prof. Akademii WSEI, przedstawił atuty, które wyróżniają WSEI oraz omówił kierunki kształcenia, które oferuje uczelnia.
    W ramach dni otwartych eksperci z uczelni przygotowali wiele ciekawych zajęć warsztatowych. Nasi uczniowie wzięli udział w warsztatach: „Innowacyjność w pielęgniarstwie”, „ Na ratunek – RKO dla wszystkich”, „Technologie multimedialne w kształceniu medyków”, „Technologies of the future: from technooptimism to technopessimism” – zajęcia z języka angielskiego, „Bezpieczne zakupy przez Internet – jak nie stracić swoich pieniędzy i danych osobowych?”, „Czy posiadasz cechy dobrego menadżera”, „Odzyskiwanie danych z telefonów komórkowych”, „Zastosowanie wodoru w napędach pojazdów”, „Warto studiować logistykę, ponieważ…”, „Jak odnaleźć się w gąszczu urzędniczych spraw?” oraz „StartUp, czyli jak zacząć własny biznes”.
    Na zakończenie naszej wizyty w murach Akademii WSEI uczniowie uczestniczyli w prelekcji na temat: „ Czy granie w gry komputerowe to przyjemność, czy zawód przyszłości”, która stanowiła spotkanie z zawodowym graczem.
    Wizyta na Akademii WSEI była dla uczniów interesująca i dostarczyła im refleksji dotyczących kolejnego etapu kształcenia.

    linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram