Szachiści z RCEZ  rywalizowali w Mistrzostwach Powiatu

Opublikowane 22.04.2024
Autor Elżbieta Mizio
Galeria:
 • Rok szkolny 2023-2024

 •  

 •  

 • Kronika szkoły

 • 22 kwietnia 2024r. w Lubartowskim Ośrodku Kultury odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Powiatu Lubartowskiego w szachach. Organizatorem turnieju z cyklu rozgrywek Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego był Piotr Opolski - instruktor i sędzia szachowy.

  Do zawodów przystąpili uczniowie reprezentujący szkoły podstawowe i  ponadpodstawowe. Turniej został rozegrany systemem szwajcarskim – 7 rund. Za zwycięstwo zawodnik otrzymywał 1pkt, za remis – 0,5pkt., za porażkę – 0pkt.

  W kategorii, w której startowała nasza drużyna – Licealiadzie - rywalizowało 25. szachistów z trzech lubartowskich szkół. Naszą szkołę reprezentowało sześcioro uczniów Technikum Zawodowego: Klaudia Kęska z klasy 4TEk, Karolina Socha 4TEk, Jan Bałchan 3TB, Łukasz Buczyński 4TEk, Leon Szczypiński 1TE i Filip Wołowicz 1TEk.

  Dla zawodników udział w turnieju był okazją nie tylko do sprawdzenia własnych umiejętności myślenia strategicznego ale i do międzyszkolnej integracji młodzieży. Najlepszymi szachistami z grona uczniów reprezentujących RCEZ zostali Jan Bałchan, który wywalczył 4 pkt. (cztery zwycięstwa i trzy porażki) i Łukasz Buczyński - 3 pkt. (dwa spotkania wygrał, dwa zremisował i dwa przegrał).  

  Uczestnikom serdecznie dziękujemy za reprezentowanie naszej szkoły, życzymy dalszego rozwoju pasji i sukcesów na turniejach szachowych.

  Grzegorz Gradziński - nauczyciel wychowania fizycznego RCEZ

  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram