SPOTKANIE PRZEDSTAWICIELA POWIATOWEJ STACJI SANITARNO-EPIDEMIOLOGICZNEJ Z RODZICAMI

Opublikowane 24.05.2024
Autor Ilona Puła
 • Rok szkolny 2023-2024

 •  

 •  

 • Kronika szkoły

 • W ramach realizacji programu wychowawczo-profilaktycznego i współpracy z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Lubartowie, w naszej szkole w dniu 23.05.2024r. odbyło się spotkanie na temat skutków zażywania substancji psychoaktywnych pt. „Sygnały ostrzegawcze mogące wskazywać na zażywanie substancji psychoaktywnych”. Celem spotkania było uświadamianie rodziców jak ważną rolę pełnią w życiu ich dzieci i jak mogą rozpoznać problemy z jakimi borykają się w dzisiejszym świecie ich pociechy. To oni mogą najszybciej zauważyć, że ich dziecko zmaga się z jakimś problemem. Pomoc jaką mogą zaoferować dorośli młodemu człowiekowi jest niezwykle ważna. Przedstawiono prezentację multimedialną pt. Stop Uzależnieniom, omówiono zagrożenia wynikające z przyjmowania środków psychoaktywnych, omówiono skutki uzależnień-papierosy, e-papierosy, dopalacze, alkohol, narkotyki, energetyki, cyberuzależnienia oraz rozdysponowano ulotki informacyjne dotyczące profilaktyki uzależnień.

  Spotkanie z rodzicami przeprowadził Kamil Woliński, pracownik Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Lubartowie.

  Elżbieta Rola

  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram