Drużyna marzeń z RCEZ !

Opublikowane 23.05.2024
Autor Elżbieta Mizio
Kategorie:
Galeria:
 • Rok szkolny 2023-2024

 •  

 •  

 • Kronika szkoły

 • Pierwszy raz w historii RCEZ w Lubartowie reprezentacja dziewcząt zameldowała się w Finałach Wojewódzkich w piłce nożnej, wcześniej zdobywając zaszczytne miano MISTRZYŃ REGIONU! Nasze „złotka” pokonały w sportowej rywalizacji nie tylko lubartowskie szkoły powiatowe, ale też nie miały sobie równych w meczach z reprezentacją Dęblina i Puław!
  Dziewczyny z drużyny piłki nożnej
  Skąd tak dobrze je znamy? Otóż skład drużyny RCEZ Lubartów to w ponad połowie obecne lub byłe już mieszkanki naszej bursy.
  - Jesteśmy pierwszymi dziewczynami w historii szkoły, które tak wysoko zaszły biorąc pod uwagę piłkę nożną– mówi Ania. Ania w tym roku szkolnym dołączyła do grona wychowanków bursy.
  – Jako drużyna szkolna zagrałyśmy na szczeblu wojewódzkim, czyli na najwyższym szczeblu, jakim można było tym razem.
  W tym roku Karolina kończy naukę w RCEZ, mieszka w bursie ostatni rok. Była z nami od dwóch lat. To jej trzeci udział w reprezentacji RCEZ.
  - Piłka nożna to gra zespołowa i każda z nas wniosła swój wkład w to zwycięstwo – podkreśla Karolina, kapitan drużyny. Mówi, że spodziewała się wygranej.
  - To mój trzeci udział w szkolnej reprezentacji, ale po raz pierwszy jako drużyna RCEZ-u zaszłyśmy tak daleko! – mówi Karolina Osior, kapitan drużyny.
  - W pierwszej klasie zajęłyśmy trzecie miejsce, w drugiej drugie, to, że teraz sięgniemy po złoto, dla mnie to było logiczne! Wiedziałam, że musi się udać, wierzyłam, że wygramy… - dodaje.
  W rozgrywkach szkolnych 10 kwietnia na boisku w II LO triumfowały wygrywając 2:1 z II LO, i 2:0 z ZS nr 2 w Lubartowie. 22 kwietnia dziewczęta znalazły się na podium Rejonowych Zawodów w Piłce Nożnej Dziewcząt kat. „Licealiada”, dzień później, podczas Finału Wojewódzkiego rozgrywanego w Chełmie, były tuż za podium. Są na czwartym miejscu w województwie!
  Jak to się zaczęło?
  Do reprezentacji szkoły w piłce nożnej dziewcząt wybiera się najlepsze zawodniczki, które chcą dołączyć do składu drużyny i najlepiej jak potrafią rozgrywać mecze. I tak do drużyny trafiły najpierw zawodniczki MOSiRU – Karolina i Ania, a za nimi inne wyróżniające się w grze w piłkę nożną dziewczyny z RCEZ: Weronika, Dorota, Klaudia, Magda, Lena, Monika i Gabrysia.
  Gdy emocje już opadły …
  Znaczna część zawodniczek na co dzień mieszka w bursie przy RCEZ. Przyjrzyjmy się im bliżej.
  Naczelne sportsmenki bursy to Karolina i Ania - zawodniczki klubu sportowego MOSiR Lubartów - Kobiety Sekcja: Seniorki. Praktycznie od zawsze było wiadomo, że kochają sport.
  - Piłkę kopałam jeszcze jak nie potrafiłam dobrze chodzić – pamięta Ania. – Mam takie zdjęcia, jak brat trzyma mnie pod ręce, a ja wyrywam się usiłując kopnąć piłkę…– śmieje się .
  Podobnie Karolina. Z piłką wiązała swoje życie odkąd sięga pamięcią. Było bardzo prawdopodobne, że będą chciały grać w drużynie szkolnej, a i później. Prawdę mówiąc dziewczyny nie wyobrażają sobie życia bez sportu, który pochłania cały ich wolny czas..
  Weronika pierwsze szlify gry w piłkę nożną zbierała w szkolnej drużynie w Michowie. - Dobrze nam szło, pamiętam, że awansowałyśmy do finału wojewódzkiego, ale wybuch pandemii popsuł nam plany – pamięta bardzo dobrze. W reprezentacji RCEZ grała po raz drugi. W bursie mieszka od trzech lat. W czerwcu Weronika skończy szkołę i wyprowadzi się z bursy.
  Drużyna piłkarek z RCEZ to tegoroczne absolwentki szkoły: Karolina Osior (kapitan drużyny) – klasa 3b, Weronika Korgól (kl. 3b) i Dorota Listosz (klasa 3c), oraz Klaudia Sokołek (klasa 3b). W składzie zwycięskiej drużyny zobaczyliśmy także: Annę Skomorowską (klasa 2Tek), Magdalenę Wnuk (klasa 3TM), Monikę Bocian (klasa 2a), Lenę Jaworską (klasa 1TR), oraz Gabrielę Czarachowicz (kl. 4Tek). Opiekun, trener i selekcjoner drużyny pod okiem którego dziewczyny awansowały do finału województwa to nauczyciel wychowania fizycznego p. Paweł Onyszko (RCEZ).

  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram