Pracownia pomiarów elektrycznych - technik mechatronik i technik elektronik

Opublikowane 25.03.2024
Autor Dominika Gdula
Galeria:
 • Rok szkolny 2023-2024

 •  

 •  

 • Kronika szkoły

 • Dzięki nowemu wyposażeniu pracowni w osiem zestawów edukacyjnych KL-210, które będą służyć do pomiarów elektrycznych i elektronicznych na zajęciach w klasach drugiej i trzeciej technikum elektronicznego oraz w przyszłości w zawodzie technika mechatronika uczniowie będą mieli możliwość sprawdzenia w praktyce wcześniej nabytej wiedzy teoretycznej. Zestaw pozwala na przećwiczenie zagadnień związanych z konkretnymi podstawowymi układami elektrycznymi za pomocą wymiennych modułów eksperymentalnych. Ponadto, możliwości zestawu sięgają od badania podstawowych układów z elektrotechniki, poprzez elementy elektroniczne analogowe aż do układów cyfrowych.

  Dzięki nowemu wyposażeniu, zajęcia edukacyjne staną się bardziej atrakcyjne i interaktywne. Uczniowie będą mogli lepiej zrozumieć zagadnienia związane z elektrotechniką i elektroniką poprzez praktyczne doświadczenia. Jest to ważny krok w kierunku podniesienia jakości nauczania oraz przygotowania uczniów do pracy w przyszłości w zawodzie technika mechatronika.

  Jesteśmy przekonani, że nowe wyposażenie znacząco wpłynie na rozwój naszej szkoły oraz na zwiększenie możliwości kształcenia przyszłych specjalistów w dziedzinie elektroniki i mechatroniki. Zapraszamy wszystkich uczniów do aktywnego korzystania z nowych możliwości edukacyjnych i do jeszcze lepszego poznawania tajników elektryczności i elektroniki.

  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram