Podsumowanie XX edycji konkursu informatycznego "Dzień Bezpiecznego Komputera"

Opublikowane 16.02.2024
Autor Ilona Puła
Galeria:
 • Rok szkolny 2023-2024

 •  

 •  

 • Kronika szkoły

 • Gratulujemy Kamilowi Oleszczukowi z klasy 1TE, który otrzymał wyróżnienie w etapie regionalnym XX Regionalnego Konkursu Informatycznego „Dzień Bezpiecznego Komputera”.

  Podsumowanie jubileuszowej edycji Konkursu odbyło się w dniu 16 lutego 2024 r. Konkurencja w tym roku była duża. Naszą szkołę reprezentowali laureaci etapu szkolnego: Kamil Oleszczuk i Mikołaj Rak z klasy 1TE oraz Kacper Witek z klasy 2TEk.

  Konkurs organizowany jest przez Zespół Szkół Energetycznych im. prof. Kazimierza Drewnowskiego w Lublinie pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego, Kuratora Oświaty w Lublinie, Prezydenta Miasta Lublin, Polskiego Towarzystwa Informatycznego, Fundacji VCC.

  Uczniowie rozwiązywali test konkursowy oraz wysłuchali wykładów tematycznych: potencjał IT w Lublinie - Lubelska Wyżyna IT, cyberprzestępczość i jej konsekwencje, programowanie oraz zalety i wady używania narzędzi sztucznej inteligencji.

  Gratulujemy Kamilowi sukcesu w konkursie. Dziękujemy uczestnikom za reprezentowanie szkoły oraz życzymy wielu sukcesów.

  Zapraszamy wszystkich uczniów i nauczycieli do udziału w dniach 5-6 marca 2024 roku w prelekcjach i warsztatach informatycznych Check IT organizowanych przez Wydział Strategii i Przedsiębiorczości Urzędu Miasta Lublin, w ścisłej współpracy z uczelniami, kołami naukowymi oraz specjalistami z branży IT, w ramach inicjatywy Lubelska Wyżyna IT.: https://checkit.lublin.eu/ . Konferencja - jako pierwsza w Polsce - będzie prowadzona przez Sztuczna Inteligencję! Rejestracja startuje 19 lutego 2024 roku.

  szkolni opiekunowie konkursu
  Ilona Puła
  Urszula Martyniuk

  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram