OKAWANGO – Dominika Brzezowska, Łukasz Buczyński i Kamil Babiak w etapie finałowym

Opublikowane 23.02.2024
Autor Elżbieta Mizio
 • Rok szkolny 2023-2024

 •  

 •  

 • Kronika szkoły

 • Dominika Brzezowska, Łukasz Buczyński i Kamil Babiak – uczniowie klasy czwartej Technikum Zawodowego kształcącego w zawodzie technik ekonomista zakwalifikowali się do etapu finałowego VI Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Geologicznej OKAWANGO, który odbędzie się w Europejskim Centrum Edukacji Geologicznej w Chęcinach pod Kielcami. Organizatorami konkursu są Wydział Geologii Uniwersytetu Warszawskiego i Wydawnictwo Nowa Era. 

  W pierwszym etapie konkursu uczniowie przygotowali autorskie prace. Dominika Brzezowska opracowała pracę pod tytułem „Pozyskiwanie bogactw Ziemi i jego wpływ na lokalną społeczność na przykładzie wybranego obszaru”. Kamil Babiak opracował pracę pod tytułem „Geologiczna historia gminy Ostrówek”, natomiast Łukasz Buczyński” Ewolucja Geologiczna gminy Michów: Przeszłość, Teraźniejszość, Przyszłość”. Uczniowie wykazali się aktualną wiedzą dotyczącą zagadnień geologii ogólnej, procesów kształtujących powierzchnię ziemi i znajomości regionu. Samodzielnie zebrali informacje, często niedostępne w bibliotece czy Internecie, następnie uporządkowali je i zaprezentowali w swojej pracy. Rezultaty prac uczniów sprawdzali wykwalifikowani geolodzy i eksperci. Aby zakwalifikować się do drugiego etapu, należało uzyskać 50 punktów. Nasi uczniowie otrzymali: Kamil Babiak 85 punktów, co dało mu piętnastą lokatę, Dominika Brzezowska oraz Łukasz Buczyński z lokatami dziewiętnastą i dwudziestą uzyskali po 80 punktów. Warto podkreślić, iż nasi uczniowie po weryfikacji I etapu konkursu znaleźli się wśród 45 osób zakwalifikowanych do etapu II – finałowego.

  Przed Dominiką, Łukaszem i Kamilem drugi etap, równie wymagający – samodzielne opracowanie tematów zgłoszonych przez organizatorów, następnie rozwiązywanie testu na temat procesów zachodzących na Ziemi, historii Ziemi oraz surowców naturalnych leżących na terenie Polski.

  Życzymy Dominice, Kamilowi i Łukaszowi sukcesu w drugim etapie.

  Katarzyna Malczewska - nauczycielka geografii w RCEZ

  20240115 133311
  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram