Ogólnopolskie Wybory Książek 2024 w RCEZ

Opublikowane 14.06.2024
Autor Ilona Puła
Galeria:
 • Rok szkolny 2023-2024

 •  

 •  

 • Kronika szkoły

 • W naszej szkole w dniach 22-28 maja 2024 roku odbyły się Ogólnopolskie Wybory Książek. Jest to akcja polegająca na przeprowadzeniu głosowania, podczas którego uczniowie wybierają najbardziej interesujące książki. Każda osoba biorąca udział w wyborach mogła zagłosować wpisując na karcie do głosowania maksymalnie 3 tytuły najciekawszych książek przeczytanych w ciągu ostatnich dwóch lat. Organizatorem największego w Polsce badania czytelniczego jest Redakcja miesięcznika “Biblioteka w Szkole”.

  W naszej szkole uczniowie wskazali prawie 190 tytułów i serii książek. Zaproponowane tytuły zostaną uwzględnione przy doposażeniu biblioteki szkolnej z funduszu Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w głosowaniu i podzielili się z nami informacjami, co czytają i co polecają! 

  Dziękujemy uczennicom, które aktywnie uczestniczyły w organizacji wyborów, szczególnie podczas liczenia głosów i opracowania wyników, były to: Anna Skomorowska, Julia Kawka i Karolina Zbiciak z klasy 2TEk, Annacristina Morra i Martyna Kozłowska z klasy 3TEk oraz Gabriela Szabelska z klasy 3TB. 

  Akcja była jednocześnie świetną okazją do promowania czytania bez przymusu, dla przyjemności, takich książek, na jakie mamy ochotę. Zachęcamy do czytania! W bibliotece szkolnej są jeszcze książki, które można wypożyczyć i przeczytać w czasie zbliżających się wakacji!

  Całe sprawozdanie wraz z listą książek można zobaczyć tutaj >>link>>

  Ilona Puła
  Iwona Mocior

  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram