Mamy dla wszystkich ważną informację, rozpoczynamy dzisiaj wakacje.

Opublikowane 21.06.2024
Autor Elżbieta Mizio
Galeria:
 • Rok szkolny 2023-2024

 •  

 •  

 • Kronika szkoły

 • Mamy dla wszystkich ważną informację, rozpoczynamy dzisiaj wakacje.
  Piątek 21 czerwca to dzień, na który wszyscy uczniowie czekali z utęsknieniem. To bowiem ostatni dzień roku szkolnego 2023/2024. Punktualnie o godz. 10 w Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej w Lubartowie rozpoczęła się uroczystość podsumowująca działania i osiągnięcia całej społeczności szkolnej, którą swoją obecnością zaszczycił Starosta Lubartowski Jan Sławecki.
  Po wprowadzeniu sztandaru i powitaniu gości Pani Dyrektor Dorota Bułgajewska- Muzyka w ciepłych słowach zwróciła się do wszystkich uczniów, gratulowała i dziękowała za zaangażowanie we wszystkie działania w kończącym się właśnie roku szkolnym. Podkreśliła, że potencjał i możliwości naszej wspaniałej młodzieży są nieocenione, a każdy z nich jest wartościowym i wyjątkowym młodym człowiekiem. Podziękowała również kończącej kadencję Radzie Rodziców za doskonałą współpracę, nauczycielom za troskę, życzliwość i dbałość o edukację i wychowanie młodego pokolenia, a Panu Staroście, jako przedstawicielowi organu prowadzącego szkołę, za codzienne wsparcie w małych i wielkich wyzwaniach.
  Starosta Lubartowski Pan Jan Sławecki, absolwent naszej szkoły, podkreślił, że wakacje to czas pełen emocji, głównie radości. To czas zwiedzania, zawierania nowych przyjaźni, wyznaczania kolejnych życiowych celów i regeneracji przed przyszłymi wyzwaniami. Pogratulował młodzieży wytrwałości w zdobywaniu wiedzy, ambicji wyrażonej przez udział w konkursach i wrażliwości wielokrotnie unaocznionej przez działania w wolontariacie. Nauczycielom podziękował za pasję i zaangażowanie, która przelana na młodych ludzi pozwala im spełniać marzenia i się rozwijać, a Dyrekcji pogratulował bliskiej już finalizacji marzeń o nowej bazie sportowej szkoły.
  Sukces dzieci jest także w dużym stopniu sukcesem rodziców i powodem do wielkiej radości i dumy. Przedstawicielka Rady Rodziców Pani Grażyna Paśnik, podziękowała wszystkim, którzy poprzez swoją pracę przyczynili się do tego, by nasi uczniowie mogli dziś odebrać świadectwa. Życzyła uczniom bezpiecznych wakacji oraz przekazała prezent- specjalistyczną torbę do ćwiczeń w udzielaniu pierwszej pomocy, którą uczniowie będą mogli wykorzystać, by jeszcze lepiej zadbać o bezpieczeństwo swoje i innych.
  Zakończenie roku szkolnego w naszej szkole jest okazją, aby podsumować całoroczne wysiłki i dokonania naszych uczniów. Ci, którzy w roku szkolnym 2023/2024 wyróżnili się wynikami w nauce, udziałem w różnorodnych konkursach i aktywną działalnością na rzecz szkoły, odebrali nagrody i gratulacje.
  Dzisiejsza uroczystość była wyjątkowa także ze względu na to, że z dumą, ale także nutką żalu, pożegnaliśmy uczniów klas programowo najwyższych Branżowej Szkoły I stopnia. Mamy nadzieję, że lata spędzone w murach naszej szkoły będą dobrze wspominać i godnie nas reprezentować na rynku pracy. Prowadzący uroczystość, Gabriela Szabelska i Aleksander Tobera z klasy 3 technikum budowlanego, dołączyli się do życzeń i wyrazili nadzieję owocnej współpracy w przyszłym roku szkolnym. Na zakończenie przypomnieli także zasady bezpiecznego wypoczynku w okresie letnim.

  Kolejny rok szkolny za nami. Chwilami było ciężko, chwilami zabawnie, kręte ścieżki prowadziły nas do tego dnia. Mamy jednak nadzieję, że każdy z uczniów pozytywnie wspomina minione miesiące. Wakacje czas zacząć... Nie pozostaje nic innego, jak tylko życzyć słonecznych i bezpiecznych dni. Chwilo trwaj!

  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram