Majówka Zawodowca w RCEZ!

Opublikowane 30.05.2024
Autor Elżbieta Mizio
Galeria:
 • Rok szkolny 2023-2024

 •  

 •  

 • Kronika szkoły

 • W dniu 29 maja br. Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej w Lubartowie zorganizowało Dzień Otwarty. Społeczność szkolna przygotowała w tym dniu wiele atrakcji dla zwiedzających. W programie każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Jak, co roku niesłabnącym zainteresowaniem cieszyła się Akcja poboru krwi pn; „Otwarci na pomaganie”, dzięki której 20 dawców oddało w tym dniu 9 litrów krwi, w tym 7 osób po raz pierwszy. Zorganizowana została również charytatywna zbiórka na rzecz Hospicjum św. Anny w Lubartowie.
  Samorząd Uczniowski i Szkolne Koło Wolontariatu zadbało o to, aby pokazać zwiedzającym szkołę i przybliżyć jej specyfikę. Na tę okazję uczniowie i nauczyciele przygotowali także słodki poczęstunek.
  W budynkach warsztatów szkolnych zorganizowane zostały lekcje otwarte pn; „Czas zawodowca”. Zwiedzający mogli wziąć udział w warsztatach zawodowych „Ekonomia na wesoło”, w zajęciach specjalistycznych „Mechanika dla początkujących” z wykorzystaniem obrabiarki CNC, zobaczyć jak działa panel fotowoltaiczny w ekopracowni, uczestniczyć w pokazach na pracowniach budowlanych: malarskiej, montażowej, murarskiej, posadzkarskiej i okładzinowej, w unikatowym pokazie warsztatów kowalskich przygotowanych w kuźni, a także w zajęciach w najnowocześniejszych na rynku pracowniach mechatronicznej i elektronicznej.
  Dzień ten obfitował również w atrakcje plenerowe. Na scenie ustawionej na dziedzińcu szkoły podsumowano wyniki powiatowych konkursów organizowanych przez RCEZ „Dzikie wysypiska śmieci na terenie Powiatu Lubartowskiego”, „Wyjątkowe jednostki- autorytety”. Jednocześnie uczniowie mogli wziąć udział w Konkursie Plenerowym Karaoke, Konkursie „Savoir- Vivre”, w pokazie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, w rozgrywkach sportowych na hali, poznać historię szkolnego muralu, sprawdzić w symulatorze dachowania, jak czuje się pasażer samochodu podczas wypadku, a na koniec odpocząć na leżakach w strefie chillout przygotowanej przez szkolnego psychologa.
  W tym wyjątkowym dniu szkołę odwiedzili goście: Wicestarosta Lubartowski Krzysztof Karczmarz, dyrektor produkcji PZL Świdnik Marek Smolik, prodziekan Wydziału Mechanicznego Politechniki Lubelskiej dr hab. inż. Jarosław Bartnicki, prodziekan Wydziału Inżynierii Środowiska uczelni dr hab. inż. Aneta Czechowska- Kosacka, burmistrz Miasta Lubartów Krzysztof Paśnik, komendant Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej mł. bryg. mgr inż. Paweł Bochyński, dyrektor ZKGZL Ewa Badyoczek- Brzyska, a także przedstawiciele zakładów pracy i instytucji współpracujących ze szkołą: RCKiK Oddział w Lubartowie, PCK Oddział Lubartów, PUP w Lubartowie, Drukarnia DAKO, Komenda Powiatowa Policji w Lubartowie, Ośrodek Szkolenia Kierowców „Osior”.
  Dzień Otwarty pokazuje jak w miłej, przyjaznej atmosferze można od pierwszego kroku zaplanować ścieżkę zawodową dalszego kształcenia, czy to w technikum, czy szkole branżowej. Dzięki znakomitemu przygotowaniu uczniów do pracy w zawodzie, współpracy szkoły z sektorem przemysłowym i uczelniami wyższymi RCEZ daje duże możliwości absolwentom szkoły. Kształcenie w szkole zawodowej daje gwarancję nabycia wiedzy technicznej, odpowiednich kompetencji i umiejętności, zdobycie solidnego zawodu i wykonywanie w przyszłości satysfakcjonującej pracy.

  RCEZ Lubartów

  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram