Kaligrafia i pismo techniczne -wiersze o świętach polskich poetów

Opublikowane 18.12.2023
Autor Elżbieta Mizio
Galeria:
 • Rok szkolny 2023-2024

 •  

 •  

 • Kronika szkoły

 • W dniu 15 grudnia 2023r. odbyły się świąteczne lekcje „Kaligrafia i pismo techniczne -wiersze o świętach polskich poetów”.
  Klasa 4TB poprowadziła w trzech klasach branżowych (3t, 2m i 1t) oraz 1TB lekcję kaligrafii. Wiele osób dziś nie potrafi zachwycić się poezją. Więc uczniowie wybrali właśnie poezję do pisania kaligrafując. W szczególnym czasie przedświątecznym, zdecydowali się na wiersze, znanych poetów, które mówią właśnie o świętach Bożego Narodzenia: „Kolęda” Krzysztofa Kamila Baczyńskiego i „Opłatek” C.K. Norwida.
  W trakcie lekcji uczestnicy dzielili się wrażeniami, że nie spodziewali się, iż pisanie piórkiem może być tak relaksujące i przyjemne. Minusem jest tylko to, że łatwo się ubrudzić. Ale wielka frajda przewyższa minusy. Prace były bardzo staranne i oceniający mieli dylemat, które prace z kaligrafii są najlepsze. Najpiękniejsze i najstaranniejsze prace zostały nagrodzone.

  Lekcję kaligrafii i pisma technicznego przygotowały i przeprowadziły: p. Joanna Lipska - nauczycielka j.polskiego, p. Wacława Pióro i p. Agata Suszek - nauczycielki przedmiotów zawodowych budowlanych.


  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram