Imieniny Lubartowa w RCEZ

Opublikowane 23.11.2023
Autor Ilona Puła
Galeria:
 • Rok szkolny 2023-2024

 •  

 •  

 • Kronika szkoły

 • W dniu 22 listopada 2023 mija kolejna rocznica odkąd król August III w 1744 roku podjął decyzję o zmianie nazwy naszego miasta z Lewartów na Lubartów. Z tej okazji w naszej szkole obchodziliśmy Imieniny Miasta Lubartowa.

  Pierwsza część działań odbyła się na terenie szkoły kiedy to uczniowie świętowali imieniny przebierając się w kolory miasta czyli czerwony i niebieski. Samorząd uczniowski na długiej przerwie rozdawał baloniki z logo miasta. Nauczyciele bibliotekarze przygotowali wystawę okolicznościową na sztalugach w korytarzu głównym naszej szkoły. Na wystawie można było obejrzeć rysunki z zabytkowymi obiektami miasta autorstwa Gabrieli Kutnik-Majcherowicz.

  W klasach 2TEK, 2TE i 3TE przeprowadzone zostały lekcje historyczne pt. „Imieniny Lubartowa - lekcja o historii miasta.” przygotowane przez nauczycielkę historii Panią Ewę Dziadko. W tym dniu delegacja naszej szkoły z klasy 4TH pod opieką p. Ewy Dziadko udała się do Bazyliki Świętej Anny gdzie w prawej nawie znajduje się epitafium z sercami fundatora kościoła (Pawła K. Sanguszki) i jego żony - Barbary z Duninów Sanguszkowej. Uczennice zwiedziły również Muzeum Parafialne.

  Justyna Atanasow

  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram