Europejski Tydzień Szczepień

Opublikowane 23.04.2024
Autor Elżbieta Mizio
Galeria:
 • Rok szkolny 2023-2024

 •  

 •  

 • Kronika szkoły

 • W dniach 21-27 kwietnia obchodzony jest we wszystkich krajach europejskich, także w Polsce, Europejski Tydzień Szczepień, objęty patronatem przez Światową Organizację Zdrowia. Stałym celem tej inicjatywy jest podkreślenie znaczenia szczepień dla ochrony przed chorobami zakaźnymi, którym można zapobiegać poprzez stosowanie tej formy profilaktyki.

  W tym roku , w dniach 21-27 kwietnia 2024r., WHO będzie po raz 19 obchodzić Europejski Tydzień Szczepień. Tegoroczna kampania ma na celu poprawę sprawiedliwego dostępu do szczepionek w ramach Europejskiego Programu Szczepień do 2030 roku i przeciwdziałanie skutkom stanu zaszczepienia w rutynowych szczepieniach dzieci i młodzieży w związku z pandemią COVID-19.

  Tegoroczna edycja ETS zbiega się z 50. rocznicą Rozszerzonego Programu Szczepień. Kampania upamiętniająca to wydarzenie podkreśla pilną potrzebę zajęcia się lukami w dostępie do szczepień i podkreśli niezwykłe osiągnięcia EPI w ciągu ostatnich 5 dekad.

  Poniżej znajdują się materiały graficzne promujące szczepienia ochronne.

  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram