Ekonomiści z RCEZ wzięli udział w konferencji Masters&Robots Youth

Opublikowane 19.10.2023
Autor Elżbieta Mizio
Galeria:
 • Rok szkolny 2023-2024

 •  

 •  

 • Kronika szkoły

 • Młodzież z RCEZ w Lubartowie po raz pierwszy wzięła udział w konferencji Masters&Robots Youth. Wydarzenie organizowane przez Fundację Digital University skierowane jest do uczniów i uczennic szkół średnich i studentów. Ma poszerzyć ich umiejętności oraz inspirować do osiągania celów zawodowych.
  Technologia jako narzędzie jest neutralna i to, jak jest wykorzystywana, zależy od ludzi. Stąd ważne jest, aby była rozwijana i używana z odpowiedzialnością i zrozumieniem jej wpływu na nasze życie i społeczeństwo. W tym roku na Masters&Robots pytamy, co naprawdę się liczy? Jak ocenić i wybrać priorytety? – mówi Jowita Michalska, prezeska Digital University i inicjatorka konferencji Masters&Robots, poświęconej trendom, transformacji cyfrowej i nowym technologiom.

  Młodzież z RCEZ w Lubartowie miała okazję zapoznać się z możliwościami uczestnictwa w płatnych stażach o których opowiedziała Joanna Socha z firmy Danon. Jowita Michalska w swoim wykładzie podkreśliła jak ważne jest odkrywanie kompetencji miękkich, na które coraz częściej stawiają pracodawcy. Wspomniała też o zmianach na rynku pracy związanych z wprowadzeniem na coraz większą skalę rozwiązań opartych na systemach informatycznych i sztucznej inteligencji. Jak mówiła podczas wykładu - część obecnych zawodów może w dużej mierze zostać zastąpione w całości lub w części rozwiązaniami opartymi na AI.

  W tegorocznej edycji konferencji prelegentami byli m.in. Esther Wojcicki (Pionierka innowacyjnej edukacji), Jowita Michalska (Założycielka i CEO Digital University), Supreet Singh Manchanda (Innowator z Doliny Krzemowej), Magdalena Pilarska (Menedżerka ds. employer brandingu i komunikacji w Banku BNP Paribas), Natalia Skrzypek (AI Solutions Lead @ Google), , Bartosz Pacuszka (Associate Director w Accenture), Joanna Socha (IT Recruitment Specialist w Danon), Elżbieta Wróbel (Regional Business Development Manager w BLIK).

  Info: Mariusz Puła/mat.organizatora

  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram