Drużyna z RCEZ drugi rok z rzędu na podium w konkursie „Od licealisty do finansisty”.

Opublikowane 21.03.2024
Autor Elżbieta Mizio
Galeria:
 • Rok szkolny 2023-2024

 •  

 •  

 • Kronika szkoły

 • Drużyna RCEZ w składzie Martyna Kozłowska z 3 TEk, Kamil Babiak i Piotr Nowak z klasy 4 TEk, zdobyła II miejsce w finale konkursu „Od licealisty do finansisty”, którego organizatorem jest Studenckie Koło Naukowe Finansistów UMCS.
  Rywalizacja drużyn z województwa lubelskiego odbyła się 19.03.2024 roku na Wydziale Ekonomicznym UMCS. Uczestniczyło w niej pięć zespołów reprezentujących szkoły wyłonione na etapie wewnątrzszkolnym.

  Finał konkursu realizowany był w trzech etapach. W dwóch pierwszych każdy z uczestników musiał odpowiedzieć na 6 pytań typu prawda/fałsz. W trzecim - zespoły odpowiadały na czterdzieści pytań z zakresu finansów, przedsiębiorczości i ekonomii, korzystając z platformy Kahoot! Podczas tej rundy, oprócz wiedzy, uczestnicy musieli wykazać się także umiejętnością współpracy oraz refleksem. Do ścisłego finału z najwyższą liczbą punktów zakwalifikowała się drużyna RCEZ, natomiast pozostałe szkoły uczestniczyły w dogrywce. Laureaci konkursu otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

  W przerwie pomiędzy kolejnymi etapami uczniowie mieli możliwość wysłuchania wykładu przedstawiciela lubelskiego oddziału NBP pt. "Odrodzenie polskiego złotego”.

  Bardzo dziękujemy za zaangażowanie
  oraz gratulujemy naszym uczniom zdobycia wysokiego drugiego miejsca!

  Opiekunem drużyny była p. Barbara Smerdel
  nauczyciel przedmiotów zawodowych ekonomicznych.

  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram