DEN i Ślubowanie klas pierwszych w RCEZ

Opublikowane 12.10.2023
Autor Elżbieta Mizio
Galeria:
 • Rok szkolny 2023-2024

 •  

 •  

 • Kronika szkoły


 • ,,Bo widzisz bracie, rozejrzyj się dookoła, dzisiaj świętuje cała polska szkoła”. Słowa wypowiedziane przez jednego z uczniów podczas akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej w Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej w Lubartowie doskonale oddają charakter tego święta. Potocznie zwany ,,Dzień Nauczyciela”, to tak naprawdę święto wszystkich osób, które związane są z edukacją: nauczycieli, uczniów, pracowników szkoły oraz rodziców. W naszej społeczności szkolnej to wyjątkowo uroczysty dzień, ponieważ już od lat łączony jest ze Ślubowaniem klas pierwszych, czyli oficjalnym wstąpieniem pierwszaków w szeregi braci uczniowskiej RCEZ.
  Dyrektor szkoły Dorota Bułgajewska- Muzyka podziękowała wszystkim za współpracę, szczególnie organowi prowadzącemu szkołę, Starostwu Powiatowemu w Lubartowie, które dba o rozwój naszej szkoły i przyczynia się do jej nieustannej modernizacji. Nauczycielom życzyła dużo satysfakcji, entuzjazmu i kreatywności w wykonywaniu swojej codziennej, niełatwej pracy, a pierwszoklasistom sukcesów i trwałych przyjaźni w murach naszej szkoły.
  Kierownik Wydziału Oświaty i Sportu Pan Krzysztof Karczmarz zaznaczył, że Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej w Lubartowie to jedna z najlepszych i najszybciej rozwijających się szkół w powiecie. Przypomniał, że już niebawem doczekamy się kolejnej wielkiej inwestycji, tym razem związanej z powstaniem nowoczesnego kompleksu boisk. Wszystkim uczniom, nauczycielom i rodzicom życzył także wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
  ,, Chociaż trzeba mieć cierpliwość jak aniołów sto,
  by z uśmiechem przekazywać tyle wiedzy,
  Nauczyciel to potrafi, bez wyjątku aż do piątku
  no a za to od nas szóstka się należy!”
  Słowa piosenki, które podczas akademii wyśpiewała Rozalia Zieleńczuk, uczennica klasy 5 Technikum Handlowego, pokazują, że praca nauczyciela to naprawdę ważne, choć nie zawsze łatwe zadanie, a Anna Skomorowska, uczennica 2 klasy Technikum Ekonomicznego, w recytowanym przez siebie wierszu przypomniała, że wiele zależy także od samych uczniów.
  Na zakończenie uroczystości klasa 1 Technikum Budowlanego w części artystycznej przedstawiła wydarzenia sprzed 250 lat, kiedy to powstała Komisja Edukacji Narodowej, pierwszy w Europie departament edukacji, który dał początek wielkiej reformie szkolnictwa. Uczniowie mistrzowsko wcielili się w swoje role i przeprowadzili wszystkim zebranym ,,historii lekcję, metodą skuteczną- przez retrospekcję”.
  Uroczystość prowadzili Kinga Marczak i Jakub Osiej, uczniowie2 klasy Technikum Ekonomicznego.
  Wszystkim nauczycielom, uczniom, pracownikom oświaty oraz rodzicom życzymy wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram