1 TR w projekcie „Przygody przedsiębiorczego Dżeka”

Opublikowane 09.11.2023
Autor Elżbieta Mizio
Galeria:
 • Rok szkolny 2023-2024

 •  

 •  

 • Kronika szkoły

 • Pod koniec października młodzież z klasy 1 TR wzięła udział w lekcji, realizowanej w ramach projektu „Przygody przedsiębiorczego Dżeka”, którego organizatorem jest Fundacja Warszawski Instytut Bankowości a partnerami Fundacja Banku Pekao S.A. oraz Fundacja PZU. Współpraca wielu instytucji, wskazanie roli edukacji, promocja szerokiego rozumienia pojęcia „przedsiębiorczość” oraz podkreślenie roli świadomego społeczeństwa w rozwoju gospodarczym Polski – to główne cele projektu. Dzięki przedsiębiorczości jest możliwe uruchomienie programów rozwoju gospodarczego kraju, opartych głównie na wykorzystaniu rodzimych zasobów. Lekcję on Line poprowadziły ekspertki z Departamentu Strategii HR Banku Pekao S.A. Emilia Kracińska i Joanna Księżopolska. W ramach pierwszej edycji projektu uczniowie uczestniczyli w ogólnopolskiej lekcji poświęconej rynkowi pracy i kompetencjom przyszłości.
  Podczas lekcji w ciekawy i przystępny dla młodzieży sposób zostały przedstawione zagadnienia związane m.in. z obecnym rynkiem pracy – co o nim wiemy, przedsiębiorczością i jej wpływem na karierę zawodową, jak być przedsiębiorczym już w młodym wieku, jak otworzyć drzwi do sukcesu, czyli o podejmowaniu inicjatywy i angażowaniu się, jak rozpocząć podroż zawodową z mocnym CV. Zakres przekazu i ciekawa formuła z pewnością była atrakcyjna i przydatna dla uczniów oraz umożliwiła im poszerzenie swojej wiedzy. Warto zaznaczyć, że staraniami m.in. Fundacji Warszawskiego Instytutu Bankowości oraz kilku innych organizacji pozarządowych, kolejny rok, czyli rok 2024, został przez Senat Rzeczpospolitej Polskiej ogłoszony „Rokiem Edukacji Ekonomicznej”.

  Koordynatorzy projektu:
  Marzena Nowak i Justyna Włosek
  nauczyciele przedmiotów zawodowych ekonomicznych

  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram