1 TB na tropie fortuny gwiazdy- matematyczny escape room.

Opublikowane 19.12.2023
Autor Elżbieta Mizio
Galeria:
 • Rok szkolny 2023-2024

 •  

 •  

 • Kronika szkoły

 • Roger Bakon, angielski filozof, powiedział dawno temu, że „Matematyka jest drzwiami
  i kluczem do nauki.” Dosłowny i metaforyczny sens tych słów zrozumieli uczniowie klasy
  1 TB, którzy 18.12.2023 r. uczestniczyli w warsztatach integracyjno- edukacyjnych, zorganizowanych przez Centrum Dobrego Wychowania w Motyczu Leśnym, gdzie z wyjątkowym zaangażowaniem rozwiązywali zagadki matematycznego escape roomu.

  Historia Weroniki Weronikas, aktorki wielkiego formatu, inwestorki i działaczki społecznej, która zmarła nagle w niewyjaśnionych okolicznościach, zaintrygowała uczestników zabawy. Bohaterka oczywiście nie zdążyła spisać testamentu, więc jej prawnik- Konstanty Dociekliwy- miał trudną misję ustalenia wysokości spadku po celebrytce. Zwrócił się do najlepszych detektywów w mieście, w tej roli oczywiście występowali nasi uczniowie, aby pomogli znaleźć i policzyć wszystkie aktywa gwiazdy. Młodzież, po ustaleniu szczegółowych zasad współpracy, została podzielona na grupy, które musiały wykonać szereg skomplikowanych zadań matematycznych, logicznych łamigłówek, geograficznych obliczeń, aby ostatecznie znaleźć szyfr do sejfu i klucz do wyjścia z garderoby gwiazdy oraz przekazać jej adwokatowi wartość spadku. Nasi młodzi detektywi spisali się doskonale, dwie grupy obliczyły kilkumilionowy dobytek z dokładnością co do złotówki. Podsumowanie zajęć pokazało, że matematyka jest potrzebna nie tylko w szkole, ale przede wszystkim w codziennym życiu, gdzie umiejętność liczenia po prostu się opłaca.

  Ostatnim punktem programu wycieczki było wspólne ognisko. Serdecznie dziękujemy za wspólną, jakże edukacyjną zabawę.
  Opiekunami młodzieży były p. Joanna Lipska i p. Agata Suszek.

  Organizator wycieczki p. Joanna Lipska

  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram