Szachiści RCEZ ponownie rywalizowali w Mistrzostwach Powiatu

Opublikowane 26.04.2023
Autor Dominika Gdula
Galeria:
 • Rok szkolny 2023-2024

 •  

 •  

 • Kronika szkoły

 • 26 kwietnia 2023r. w Lubartowskim Ośrodku Kultury odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Powiatu Lubartowskiego w szachach. Organizatorem turnieju z cyklu rozgrywek Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego był Piotr Opolski - instruktor i sędzia szachowy.

  Do zawodów przystąpili uczniowie reprezentujący szkoły podstawowe i  ponadpodstawowe. Turniej został rozegrany systemem szwajcarskim – 7 rund. Za zwycięstwo zawodnik otrzymywał 1pkt, za remis – 0,5pkt., za porażkę – 0pkt.

  W kategorii, w której startowała nasza drużyna – Licealiadzie - rywalizowało 27. szachistów z trzech lubartowskich szkół. Naszą szkołę reprezentowało siedmioro uczniów Technikum Zawodowego: Klaudia Kęska z klasy 3TEk, Karolina Socha 3TEk, Rafał Smoliński 3TE, Bartosz Szostak 3TE, Jan Bałchan 2TB, Łukasz Buczyński 3TEk, Wojciech Szczepański 2TB.

  Dla zawodników udział w turnieju był okazją nie tylko do sprawdzenia własnych umiejętności myślenia strategicznego ale i do międzyszkolnej integracji młodzieży.  Najlepszym szachistą z grona uczniów reprezentujących RCEZ został Łukasz Buczyński, który wywalczył 3,5 pkt. – dwa spotkania wygrał, trzy zremisował i dwa przegrał.   

  Uczestnikom serdecznie dziękujemy za reprezentowanie naszej szkoły, życzymy dalszego rozwoju pasji szachowej i sukcesów.

  Grzegorz Gradziński

  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram