ŚWIĘTO EDUKACJI W RCEZ

Opublikowane 17.10.2022
Autor Elżbieta Mizio
Galeria:
 • Rok szkolny 2023-2024

 •  

 •  

 • Kronika szkoły

 • 13 października 2022r. na długo zostanie w pamięci i w sercach osób, które wzięły udział w uroczystości, jaka odbyła się tego dnia w murach Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Lubartowie. Powodów do świętowania było w tym roku wiele. Tego dnia obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Ponadto tradycja naszej szkoły jest, że właśnie w październiku oficjalnie przyjmujemy do naszego grona uczniów klas pierwszych, którzy składają uroczyste ślubowanie.
  Uroczystość rozpoczęła się od części oficjalnej. Pani Dyrektor Dorota Bułgajewska-Muzyka powitała przybyłych gości, którzy zaszczycili swoją obecnością uroczystość. Byli to Wicestarosta Lubartowski Pan Jacek Pożarowszczyk i przewodnicząca Rady Rodziców Pani Katarzyna Jesionek. Pan Wicestarosta Jacek Pożarowszczyk odczytał list od Starosty Lubartowskiego Tomasza Marzędy. Pan Starosta podkreślił wartość edukacji we współczesnym świecie oraz podziękował nauczycielom za wysiłek i zaangażowanie włożone w kształtowanie młodych charakterów. Pan Jacek Pożarowszczyk skierował też ciepłe słowa do uczniów, podkreślając, że jeszcze niedawno spotykał się z nimi podczas zajęć jako nauczyciel, co było źródłem radości i satysfakcji. Pani Dyrektor Dorota Bułgajewska – Muzyka pogratulowała uczniom klas pierwszych wyboru szkoły, która stwarza im nie tylko możliwość zdobycia wykształcenia w zawodzie, ale również wspiera rozwijanie pasji i talentów.
  Po wystąpieniach zaproszonych gości przyszedł czas na ślubowanie. Przedstawiciele klas pierwszych Technikum Zawodowego i Branżowej Szkoły I Stopnia wypowiedzieli rotę ślubowania w obecności sztandaru szkoły, a następnie potwierdzili złożone przyrzeczenie podpisem w kronice szkoły. Tym samym stali się członkami naszej szkolnej rodziny.
  Kolejnym punktem uroczystości było wręczenie „Oskarów”, tzn. wyróżnień dla nauczycieli. Uczniowie przyznali je w 12 kategoriach:
  1. Mikrofon Roku - Joanna Lipska
  2. Żartowniś Roku - Łukasz Bzowski
  3. Szwajcarski Zegarek - Wojciech Janeczek
  4. Luzak Roku - Mariusz Kuchciak
  5. Złoty wykładowca - Marta Wronowska
  6. Gorący uśmiech - Marzena Nowak
  7. Katarynka Roku - Iwona Mocior
  8. Debiut Roku - Klaudyna Turzańska
  9. Złoty Pazurek - Barbara Zalewska
  10. Złote Lusterko - Agnieszka Rycek
  11. Bratnia Dusza - Magdalena Kondrat
  12. Złoty Kaganek - Grzegorz Danił

  Po części oficjalnej młodzież z klas pierwszych wzięła udział w Szkolnym Dniu Mocy. Uczniowie integrowali się biorąc udział w zajęciach profilaktycznych oraz zręcznościowych grach zespołowych. Na koniec na wszystkich czekał poczęstunek, który pozwolił zregenerować siły oraz stwarzał okazję do rozmów w przyjemnej atmosferze.
  Było miło, sympatycznie i smacznie, tak jak zwykle u Nas w szkole jest.  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram