ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI 2023

Opublikowane 21.04.2023
Autor Elżbieta Mizio
Galeria:
 • Rok szkolny 2023-2024

 •  

 •  

 • Kronika szkoły

 • W dniu 21.04.2023 uczniowie klas 2TE i 2TM Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej uczestniczyli w obchodach Światowego Dnia Ziemi 2023 organizowanego przez Wydział Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Uczniowie mieli możliwość wysłuchania na żywo wykładów popularnonaukowych online dotyczących: rozwoju ośrodków miejskich w najbliższej przyszłości, problemów jakości środowiska i poziomu życia, zmian klimatu wpływających na życie gospodarcze i środowisko w XXI wieku, związków nauk geograficznych z archeologią.

  Tegoroczna XVI edycja Światowego Dnia Ziemi odbyła się pod hasłem “Ziemia na krawędzi” i poświęcona była kataklizmom, które dotykają Ziemię, a także kryzysom społeczno-gospodarczym. Dlatego bardzo ważnym punktem tego wydarzenia była debata ekspertów z udziałem młodzieży szkół ponadpodstawowych na temat wpływu trzęsień ziemi na społeczeństwo i środowisko obszarów dotkniętych kataklizmem (Turcja 2023).

  Partnerami wydarzenia były instytucje i organizacje związane z ochroną środowiska m.in. Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Lublinie czy Fundacja Dla Przyrody.

  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram