Sukces uczniów Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Lubartowie w Powiatowym Konkursie im. Agnieszki Osieckiej

Opublikowane 30.03.2023
Autor Elżbieta Mizio
Galeria:
 • Rok szkolny 2023-2024

 •  

 •  

 • Kronika szkoły

 • Talent artystyczny, odwagę sceniczną i umiejętności recytatorskie zaprezentowali uczniowie RCEZ w XVII Powiatowym Konkursie poświęconym pamięci Agnieszki Osieckiej, zorganizowanym przez Zespół Szkół w Kocku. Nasi reprezentanci stanęli na podium w dwóch kategoriach: Klaudia Kęska, uczennica klasy 3 technikum ekonomicznego, zajęła I miejsce w kategorii plastycznej, natomiast Jakub Marzec z klasy 3 technikum mechanicznego uplasował się na II miejscu w kategorii recytatorskiej.
  Po trzech latach przerwy spowodowanej pandemią koronawirusa, uczniowie wreszcie mogli spotkać się podczas finału konkursu upamiętniającego twórczość wybitnej poetki i autorki niezliczonych tekstów piosenek -Agnieszki Osieckiej i rywalizować w dwóch kategoriach: plastycznej i recytatorskiej. Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej w Lubartowie reprezentowała silna grupa młodzieży: Kinga Marczak z klasy pierwszej technikum ekonomicznego, Gabriela Szabelska z klasy drugiej technikum budowlanego, Klaudia Kęska, uczennica klasy trzeciej technikum ekonomicznego i Jakub Marzec, uczeń klasy trzeciej technikum mechanicznego. Nasi młodzi artyści wykazali się nie tylko wielkim talentem, ale także odwagą, której niewątpliwie wymagał występ przed licznie zgromadzoną publicznością. Jury konkursowe szczególnie podkreśliło, że wszyscy uczestnicy zasługują na podziw, ponieważ ich występy i prace plastyczne były na bardzo wysokim poziomie oraz wymagały wielu godzin pracy z tekstem poetyckim, który w dzisiejszych czasach niestety nie jest już tak bardzo popularny i rozumiany.
  Konkurs przebiegał w bardzo miłej atmosferze, laureaci otrzymali cenne nagrody rzeczowe, wszyscy uczestnicy pamiątkowe dyplomy i gadżety ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Lubartowie, a organizatorzy z ZS w Kocku zadbali o smaczny poczęstunek dla przybyłych gości. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz uczestnikom wydarzenia i z niecierpliwością oczekujemy na kolejną edycję.

  Szkolnymi opiekunami uczniów biorących udział w konkursie były Panie: Agnieszka Sachar, Edyta Konior i Joanna Lipska.

  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram