SKAZANY NA WOLNOŚĆ

Opublikowane 29.05.2023
Autor Elżbieta Mizio
Galeria:
 • Rok szkolny 2023-2024

 •  

 •  

 • Kronika szkoły

 • W dniu dzisiejszym odbyło się spotkanie z Panem Grzegorzem Czerwickim autorem ogólnopolskiego programu profilaktycznego "SKAZANY NA WOLNOŚĆ".

  Grzegorz Czerwicki 12 lat spędził w zakładach karnych. Był uzależniony od amfetaminy, alkoholu i pornografii, co doprowadziło go do bezdomności i próby samobójczej. Teraz jest wolny od uzależnień, jeszcze w więzieniu nawrócił się. Udowodnił, że nie ma takiego dna, z którego nie można się odbić. Jest przykładem ogromnej wytrwałości i wierności swoim zasadom. Odwiedza zakłady karne, ośrodki wychowawcze, szkoły i opowiada o swojej historii i drodze jaką pokonał, aby odbudować swoje życie.

  W spotkaniu wzięli udział zaproszeni goście: p. Krzysztof Karczmarz - kierownik Wydziału Oświaty i Sportu Starostwa Powiatowego w Lubartowie, p. Justyna Jaroszyńska - przedstawiciel Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Lubartowie oraz młodzież z Zespołu Szkół nr 2 w Lubartowie oraz II Liceum Ogólnokształcące im. P. Firleja w Lubartowie.

  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram