Projekt „Logika ekologii”

Opublikowane 28.06.2023
Autor Elżbieta Mizio
Galeria:
 • Rok szkolny 2023-2024

 •  

 •  

 • Kronika szkoły

 • W czerwcu zakończyliśmy I etap projektu „Logika ekologii” , który jest realizowany w czterech województwach. Inicjatorem tego przedsięwzięcia jest Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży. Założeniem projektu jest podniesienie świadomości ekologicznej i zaangażowania społecznego uczniów.
  Do tej pory zrealizowaliśmy dwa przedsięwzięcia z czterech zaplanowanych. Wczesną wiosną młodzież przygotowywała się do projektów, uczestnicząc w warsztatach tematycznych, które zaowocowały pomysłami na poprawę jakości życia i dobrostanu psychicznego każdego z nas.
  Pierwszy z projektów „PLANTS 4 YOU ( PLANTS 4U)” wzbogacił nasze otoczenie o drzewa tlenowe oraz prozdrowotne kwiaty i zioła, które młodzież sama wysiała i posadziła.
  Drugi projekt „ECO DOM DOMEM INTELIGENTNYM. FUTURE ECO TECHNOLOGY” koncentrował się na nowoczesnym ekologicznym budownictwie uwzględniającym domy pasywne i wykorzystanie odnawialnych źródeł energii. Uczniowie zbierali informacje, uczestniczyli w tematycznych warsztatach na Politechnice Lubelskiej(np. „Zastosowanie kamery termowizyjnej”) i zorganizowali „Tydzień energii odnawialnych” prezentując wypożyczoną z Urzędu Marszałkowskiego platformę OZE. Jednym z rezultatów projektu było podpisanie współpracy z Politechniką Lubelską, dzięki czemu nasi uczniowie będą mieli możliwość pogłębiania swoich zainteresowań zawodowych.
  W projekcie „Logika ekologii” przewidziane są jeszcze dwa działania na przyszły rok szkolny.

  Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie!!!

  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram