Olimpijczyk z Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej uroczyście pasowany na studenta Politechniki Lubelskiej

Opublikowane 07.10.2022
Autor Elżbieta Mizio
Galeria:
 • Rok szkolny 2023-2024

 •  

 •  

 • Kronika szkoły

 • Igor Górzyński to tegoroczny absolwent Technikum Zawodowego kształcącego w zawodzie technik budownictwa w Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej w Lubartowie. To również tegoroczny finalista ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych. W dniu 05.10.2022 Igor miał zaszczyt być uroczyście pasowanym na studenta kierunku budownictwo na Politechnice Lubelskiej i odbierał honory od władz uczelni w imieniu "pierwszaków".
  Nasz absolwent ukończył w kwietniu szkołę z wyróżnieniem, a następnie przystępował do egzaminu maturalnego. Oprócz przedmiotów obowiązkowych wybrał szereg przedmiotów na poziomie rozszerzonym mimo zapewnionego miejsca na kierunkach budowlanych w wielu uczelniach w Polsce. Po majowej sesji egzaminacyjnej Igor wyjechał na 3-miesięczny wypoczynek do stolicy Islandii - Rejkijaviku. Dzięki fantastycznej znajomości języka angielskiego (z egzaminu maturalnego na poziomie podstawowym uzyskał 100%, a na poziomie rozszerzonym - 80%), nasz absolwent mógł swobodnie porozumiewać się w tym języku z miejscową ludnością oraz nawiązał szereg międzynarodowych znajomości.
  Po powrocie z Islandii Igor bez chwili wytchnienia rozpoczął dalszą naukę na Politechnice Lubelskiej. Życzymy Igorowi jak najwięcej sukcesów w życiu osobistym i zawodowym oraz trzymamy kciuki za najlepsze oceny na studiach!

  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram