OKAWANGO – Piotr Nowak, Łukasz Buczyński i Kamil Babiak w finale Olimpiady Geologicznej

Opublikowane 14.02.2023
Autor Elżbieta Mizio
 • Rok szkolny 2023-2024

 •  

 •  

 • Kronika szkoły

 • Piotr Nowak, Łukasz Buczyński i Kamil Babiak, uczniowie klasy trzeciej Technikum Zawodowego kształcącego w zawodzie technik ekonomista, zakwalifikowali się do etapu finałowego V Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Geologicznej OKAWANGO, który odbędzie się w Europejskim Centrum Edukacji Geologicznej w Chęcinach pod Kielcami. Organizatorami konkursu są Wydział Geologii Uniwersytetu Warszawskiego i Wydawnictwo Nowa Era.
  W pierwszym etapie konkursu uczniowie przygotowywali autorskie prace. Łukasz Buczyński opracował pracę pod tytułem „Spotkanie z przeszłością- uroki Gminy Michów”, Piotr Nowak napisał o „Bogactwach naturalnych okolic Kocka, Michowa i Giżyc”, Kamil Babiak natomiast przedstawił „Różnorodność środowiskowa doliny Tyśmienicy”. Uczniowie wykazali się aktualną wiedzą dotyczącą zagadnień geologii ogólnej, procesów kształtujących powierzchnię ziemi i znajomością regionu. Samodzielnie zebrali informacje, często niedostępne w bibliotekach czy Internecie, następnie uporządkowali je i zaprezentowali w swoich pracach. Rezultaty badań uczniów sprawdzali wykwalifikowani geolodzy i eksperci. Nasi uczniowie otrzymali: Piotr Nowak 90 punktów, co dało mu ósmą lokatę, Łukasz Buczyński z 80 punktami uplasował się na osiemnastym miejscu, Kamil Babiak 70 punktów, co aktualnie daje mu trzydziestą czwartą pozycję w kraju. Aby zakwalifikować się do drugiego etapu należało uzyskać 50 punktów.
  Przed Łukaszem, Piotrkiem i Kamilem drugi etap, równie wymagający – samodzielne opracowanie tematów ogłoszonych przez organizatorów, następnie rozwiązywanie testu na temat procesów zachodzących na Ziemi, historii Ziemi oraz surowców naturalnych występujących na terenie Polski.
  Życzymy naszym finalistom sukcesu w drugim etapie, który planowany jest w dniach 2-5 kwietnia 2023 r.

  Katarzyna Malczewska

  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram