Odpowiedzialność prawna nieletnich tematem spotkań z młodzieżą

Opublikowane 28.10.2022
Autor Ilona Puła
Galeria:
 • Rok szkolny 2023-2024

 •  

 •  

 • Kronika szkoły

 • W ramach realizacji zadań programu wychowawczo-profilaktycznego w dniach 19-28.10.2022r. odbyły się spotkania z dzielnicowym Komendy Powiatowej Policji w Lubartowie dla uczniów klas pierwszych Technikum Zawodowego (5 klas) i uczniów Branżowej Szkoły I Stopnia Nr 1 (7 klas).

  Spotkania prowadził dzielnicowy aspirant sztabowy - Adam Świrski, który na co dzień współpracuje z naszą szkołą, przekazał młodzieży najważniejsze informacje związane z odpowiedzialnością prawną nieletnich za popełnione czyny karalne. Mundurowy wspomniał ponadto o niebezpieczeństwach płynących z niewłaściwego korzystania z internetu, o zasadach którymi powinny kierować się młodzi ludzie korzystający z wszelkiego rodzaju grup społecznościowych czy forów internetowych. Przede wszystkim starał się przekazać słuchaczom, że nikt w internecie nie jest anonimowy Funkcjonariusz zwrócił szczególną uwagę na niepożądane postawy i zachowania wśród uczniów poprzedzone przykładami z codziennej pracy. Przestrzegał także przed nieodpowiednimi treściami obrazującymi przemoc. Podkreślił znaczenie szeroko rozumianej działalności profilaktycznej, zarówno dla zwiększania poczucia bezpieczeństwa młodzieży, jak i kształtowania ich świadomych postaw i zachowań, które w realny sposób przyczyniają się do zmniejszenia zjawisk niepożądanych.

  Takie spotkania odbywają się w naszej szkole od wielu lat i przynoszą efekty.

  Nasi uczniowie w skupieniu i z wielką uwagą słuchali rad i wskazówek.

  Pedagog szkolny: Elżbieta Rola

  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram