MŁODZI ŚWIĘCI

Opublikowane 31.10.2023
Autor Elżbieta Mizio
 • Rok szkolny 2023-2024

 •  

 •  

 • Kronika szkoły

 • Młodość jest pięknym okresem w życiu człowieka. Jest czasem wielkiej radości, zawierania prawdziwej przyjaźni; czasem nauki, zabawy i pierwszych ważnych wyborów. Właśnie w tym czasie młodzi ludzie poszukują odpowiedzi na wiele ważnych pytań. Zastanawiają się, czym jest szczęście i nieszczęście, dobro i zło, jaki jest sens i cel ludzkiego życia oraz poszukują pewnych ideałów i wzorów do naśladowania.
  Z okazji Uroczystości Wszystkich Świętych została w naszej szkole przygotowana gazetka „MŁODZI ŚWIĘCI” przedstawiająca sylwetki ludzi, którzy pomimo młodego wieku osiągnęli szczyty świętości i mogą być wyjątkowym wzorem do naśladowania dla współczesnej młodzieży. W przygotowanych do wylosowania cytatach, każdy mógł otrzymać „życiowy drogowskaz” i dobre rady od „Przyjaciół z nieba”, którzy swoim życiem potwierdzili słowa św. Jana Pawła II. „Świętość wydaje się celem trudnym, osiągalnym tylko dla ludzi zupełnie wyjątkowych albo dla tych, którzy odrywają się całkowicie od życia i kultury danej epoki. W rzeczywistości świętość jest darem i zadaniem zakorzenionym w chrzcie i bierzmowaniu, powierzonym wszystkim członkom Kościoła w każdej epoce.”

  Małgorzata Braun

  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram