Lubartowscy elektronicy wśród najlepszych w kraju

Opublikowane 14.03.2023
Autor Łukasz Najda
 • Rok szkolny 2023-2024

 •  

 •  

 • Kronika szkoły

 • Uczniowie technikum elektronicznego w Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej w Lubartowie zwyciężyli w ogólnopolskim konkursie KITY AVT I TY. Celem konkursu było zainspirowanie młodzieży szkolnej do rozwijania umiejętności lutowania układów elektronicznych i upowszechnienie wśród uczniów wiedzy o działaniu urządzeń elektronicznych w oparciu o zestawy do samodzielnego montażu produkowane przez AVT. Skierowany był do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, członków szkolnych kół naukowych oraz młodzieży uczestniczącej w warsztatach technicznych i elektronicznych zorganizowanych w domach kultury.

  Film przygotowany przez uczniów klasy drugiej Marcina Iwanka i Jana Kasperka oraz klasy trzeciej Patryka Góździa pod opieką nauczyciela przedmiotów zawodowych mgr inż. Łukasza Najdy zdobył uznanie komisji konkursowej zapewniając laureatom pierwsze miejsce. Przygotowując pracę konkursową uczniowie mogli wykazać się umiejętnościami montażu układów elektronicznych zdobytymi podczas zajęć praktycznych w szkole oraz kreatywnością przy demonstracji działania zmontowanej centrali alarmowej. Na pochwałę zasługuje również fakt wyboru zestawu konkursowego kitu AVT 5466 gdyż uczniowie dopiero w trzeciej klasie przyswajają praktyczne umiejętności montażu instalacji elektronicznych w tym systemów alarmowych, co stanowiło dla nich dodatkowe wyzwanie.

  Zwycięski filmik konkursowy Centralka Alarmowa z 2 Liniami Dozorującymi - AVT 5466 dostępny jest na szkolnym kanale YouTube pod adresem: https://youtu.be/a4V7o7Q7v5I. W najbliższym czasie zostanie on opublikowany również na kanale organizatora, a lista laureatów w kwietniowym numerze czasopisma Elektronika dla Wszystkich.

  Nagrodą w konkursie jest możliwość nawiązania współpracy z Pracownią Konstrukcyjną AVT w celu opracowania i publikacji na łamach czasopisma Elektronika dla Wszystkich własnego projektu zestawu DIY przez każdego z laureatów, BON o wartości 500zł do realizacji w Sklepie AVT celem wyposażenia pracowni szkolnej oraz upominki rzeczowe dla uczestników. Realizacja własnego profesjonalnego projektu pozwoli naszym  uczniom zdobyć cenne doświadczenie w pracy zawodowej jeszcze w trakcie nauki.

  Serdecznie gratulujemy zwycięzcom, życzymy owocnej współpracy z AVT oraz dalszych sukcesów zawodowych.

  Łukasz Najda

  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram