Konkurs językowy "Faces of America"

Opublikowane 20.02.2023
Autor Elżbieta Mizio
 • Rok szkolny 2023-2024

 •  

 •  

 • Kronika szkoły

 • Uczniowie z klasy 4Tema, Patryk Panek, Kacper Kocyła oraz Kacper Wasak reprezentują RCEZ w konkursie językowym "Faces of America" edycja VIII organizowanym przez Biuro Promocji i Popularyzacji Nauki UMCS oraz Centrum Nauczania i Certyfikacji Języków Obcych UMCS.

  Celem konkursu jest propagowanie języka angielskiego i kultury obszaru krajów anglojęzycznych wśród młodzieży ze szkół ponadpodstawowych.

  Konkurs składa się z trzech etapów. Pierwszy z nich to napisanie drużynowej pracy konkursowej, którą chłopcy już opracowali i dzięki temu zakwalifikowali się do etapu I. W drugim etapie trzyosobowe drużyny szkolne rozwiązują test wielokrotnego wyboru z zakresu znajomości kultury i języka angielskiego. Etap III natomiast to obejrzenie quizu multimedialnego, a następnie podanie właściwej odpowiedzi do prezentowanych treści. Etapy II i III zaplanowano na 21 marca 2023 r. w trakcie Drzwi Otwartych UMCS.

  Życzymy naszym wspaniałym chłopakom powodzenia i trzymamy kciuki!!!

  Opiekun konkursu: Magdalena Kukla-Krzyżanowska

  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram