Konferencja „Zostań w Ojczyźnie. Bądź nowoczesnym przedsiębiorcą” i konkurs z podstaw przedsiębiorczości.

Opublikowane 25.11.2022
Autor Elżbieta Mizio
Galeria:
 • Rok szkolny 2023-2024

 •  

 •  

 • Kronika szkoły

 • 24 listopada 2022 r. w Lubelskim Centrum Konferencyjnym odbyła się Konferencja Wojewódzka „Zostań w Ojczyźnie. Bądź nowoczesnym przedsiębiorcą”. W wydarzeniu uczestniczyli uczniowie z klasy 3 Tek Kamil Babiak i Łukasz Buczyński, nauczyciel przedmiotów zawodowych Justyna Włosek oraz pani wicedyrektor Elżbieta Mizio.

  Organizatorami wydarzenia były  Lubelskie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Lublinie i Fundacja Empiria i Wiedza, a honorowym patronatem objęli je Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki, Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek, Minister Rodziny i Polityki Społecznej Marlena Maląg, Wojewoda Lubelski Lech Sprawka, Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski oraz Lubelski Kurator Oświaty Teresa Misiuk.

  Podstawowym celem konferencji było ukazanie korzyści płynących z podjęcia działalności gospodarczej we własnym kraju, przedstawienie roli i znaczenia zmian w kształtowaniu postaw przedsiębiorczości u uczniów szkół ponadpodstawowych oraz przybliżenie nauczycielom założeń nowego przedmiotu „Biznes i Zarządzanie”.

  Uczestnicy spotkania wysłuchali wykładów prof. dr hab. Jana Fazlagić z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu pt. „Jak efektywnie rozwijać potencjał innowacyjności i przedsiębiorczości młodych Polaków – fakty, dowody, szanse i wyzwania”, a także księdza prof. dr hab. Włodzimierza Brońskiego z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego na temat ,,Sylwetka absolwenta przyszłości na przykładzie Prawa w Biznesie KUL – jak to robimy”.

  Dyrektor Programu Nauczycielskiego Fundacji Zwolnieni z Teorii Ewa Siemińska wypowiedziała się na temat „Jak efektywnie realizować nowy przedmiot Biznes i Zarządzanie?”

  W ramach konferencji został przygotowany dla uczniów konkurs z zakresu podstaw przedsiębiorczości. Zadaniem uczestników było udzielenie odpowiedzi na 15 pytań na własnym urządzeniu mobilnym wyposażonym w aplikację do skanowania kodów QR. Kamil Babiak, uczeń klasy 3 TEK naszej szkoły, wykazał się dużą wiedzą oraz refleksem i znalazł się w gronie laureatów tego konkursu. Wszyscy uczniowie otrzymali zaświadczenia i podziękowania za udział w konkursie, laureaci zostali nagrodzeni tabletami ufundowanymi przez Fundację Empiria i Wiedza.

  Na zakończenie konferencji odbyły się równolegle dwa panele dyskusyjne: dla uczniów zatytułowany „Pracownik czy pracodawca? Zostać czy wyjechać?” i nauczycieli „Biznes i zarządzanie – nowy przedmiot, nowe wyzwanie”.

  Udział we wspomnianym wydarzeniu okazał się wartościowy dla wszystkich jego uczestników, dostarczył bowiem nie tylko wiele cennych informacji, ale stanowił także doskonałą rozrywkę.

  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram