Klasa 3 TEk odkrywa uroki Gminy Michów

Opublikowane 28.10.2022
Autor Agnieszka Sachar
Galeria:
 • Rok szkolny 2023-2024

 •  

 •  

 • Kronika szkoły

 • Okazuje się, że wcale nie trzeba jechać daleko, aby mieć możliwość obejrzenia pięknych terenów i naturalnych krajobrazów.

  Uczniowie Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej, pod opieką Justyny Włosek i Katarzyny Malczewskiej, uczestniczyli w wycieczce krajoznawczej obserwując uroki Gminy Michów i doliny rzeki Wieprz. Cała trasa wędrówki została opracowana i przygotowana przez ucznia Łukasza Buczyńskiego.
  Wycieczka klasy 3 TEk, która odbyła się w 24 października 2022 r., to część Programu Stypendialnego „Lider wiedzy i ochrony środowiska”. Organizatorem konkursu jest Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie, a jego współorganizatorem - Kuratorium Oświaty w Lublinie. Jednym z zadań programu jest przygotowanie projektu autorskiego ścieżki dydaktycznej w swojej okolicy, uwzględniającej walory przyrodnicze. Łukasz Buczyński, zaprosił swoje koleżanki i kolegów do zwiedzenia
  dwóch tras. Pierwsza część wycieczki to okolice miejscowości Młyniska, gdzie mogli wszyscy zobaczyć przykład wydmy śródlądowej w postaci odkrywki geologicznej na terenie nieczynnej kopalni piachu oraz roślinność i zwierzęta torfowisk. Następnym celem wyprawy była długa wycieczka ścieżką leśną, gdzie poznaliśmy naturalne siedliska buka i dębu oraz rzekę Mininę i jej zabagnienia, które są siedliskiem chronionej rosiczki. Jednym z punktów była krótka przerwa przy krzyżu, który upamiętnia powrót żołnierzy z II wojny światowej.
  Druga część wycieczki to lasy i sandry leśne obok miejscowości Giżyce oraz łąki i rozlewiska rzeki Wieprz. Po drodze Łukasz opowiadał o ciekawych osobliwościach leśnych oraz rzeki i żyjących na tym obszarze chronionych gatunkach ptaków i zwierząt. Podczas spaceru leśnego uczniowie mogli zbierać grzyby. Ponad 30 kilometrowa trasa – pieszo, autokarowa – to tylko część atrakcji, jakie czekały na młodzież tego dnia. Ostatnią punktem wycieczki była integracja klasy i wspólne pieczenie kiełbasek przy ognisku oraz gry zespołowe na terenie miejscowości Węgielce.

              Katarzyna Malczewska

  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram